Telefon

Samsung’dan rekor düşüş!

2022 yılı kıyasıya rekabetin yaşandığı akıllı telefon kesimi için de epey başarılı geçti. Birçok şirket, bu süreçte hacmini büyüttü. Bunlardan birisi olan Samsung, verimli bir yıl yaşamış olsa da son çeyrekte yaşadığı düşüş uzun mühletin akabinde bir birinci olarak kayıtlara geçti.

Samsung, dördüncü çeyrek datalarına nazaran yüzde 69’luk bir düşüş yaşadı

Akıllı telefon dünyasının en büyük isimlerinden Samsung, dördüncü çeyrek için ön sayılarını kamuoyu ile paylaştı. Şirket, Ekim ve Aralık ayını kapsayan çeyrekte yaklaşık olarak 55,2 milyar gelir elde etti. Fakat şirket kar penceresinde büyük bir kayıpla karşılaştı.

Samsung, dördüncü çeyrek kar hissesinde yüzde 69 düşüş yaşadı ve 3,4 milyar dolar düzeylerine geriledi. Bu tablo, şirketin son sekiz yılda yaşadığı en makus durum olarak karşılarına çıkıyor. Samsung, yaptığı açıklamada duruma ait şu tabirlere yer verdi.

Potansiyel bir global ekonomik gerileme de dahil olmak üzere devam eden dış belirsizliklerin ortasında, cansız talep ve akıllı telefonların zayıf satışları nedeniyle bellek iş sonuçlarında değerli bir düşüş gördüğümüz için toplam karlar çeyrekten çeyreğe keskin bir biçimde düştü

Öte yandan TrendForce’a nazaran yaşanan düşüşün nedeni belirli. Tüm dünyada yaşanan ekonomik belirsizlik bu durumun esas nedeni. Ek olarak DRAM ve NAND dahil olmak üzere bellek yongalarına olan talepteki keskin düşüş, bu durumun kıymetli faktörleri ortasında yer alıyor.

Elbette akıllı telefon dalında genel bir düşüş kelam konusu oldu. Samsung, Flip ve Fold serisiyle katlanabilir akıllı telefon pazarını domine etmesine karşın 2022 son çeyrekte yüzde 4 düşüş gördü. COVID-19 kaynaklı pandemi devrinde birçok kişinin teknolojik araçlara yönelmesi, dünya çapında yaşanan savaşlar ve iktisat problemlerden kaynaklı akıllı telefon pazarında besbelli düşüşler yaşandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al