Teknoloji

Sav: Bitcoin boğa piyasasının Nisan 2023’te başlayabilir!

Kripto para piyasasının birden fazla haftalardır dramatik değişiklikler olmadan süreç gördüğünden, kripto tüccarları ve analistler, amiral gemisi varlığı için üst istikametli rastgele bir gelişmenin beklenip beklenmediğini ve ne kadar yakında olduğunu anlamaya çalışıyorlar.

İddia: Bitcoin boğa piyasasının Nisan 2023’te başlayabilir!

Kripto analisti Kevin Svenson’ın 20 Ekim’de attığı bir tweet’e nazaran, Bitcoin ( BTC ) çizelgelerini dikkate alarak ve tarihî ayı piyasası trendlerini gözlemleyerek, birinci kripto para ünitesi yükseliş eğiliminde olabilir, lakin 2023’ten evvel değil.

Grafiği kullanarak Svenson, 2013, 2017 ve 2021 için Bitcoin döngü doruklarının yanı sıra müteakip yükseliş pivotlarını belirledi ve ayı piyasalarının üst yanlışsız bir dönüş yapmadan evvel ne kadar sürdüğünü gözlemledi.

Bitcoin’in ayı ve boğa piyasalarının tahlili. Kaynak: Kevin Svenson

Analiste nazaran, 2013 döngüsünün tepesinden sonraki yükseliş ekseni 81 hafta sonra başlarken, bir sonraki yükseliş ekseni 68 haftalık düşüşten sonra başladı. Bu, Svenson’ın bir sonraki boğa piyasasının Kasım 2021 döngü doruğundan ortalama 75 hafta sonra başlaması gerektiği sonucuna varmasına neden oldu.

Diğer varsayımlar ne diyor?

Bu ortada, uzun müddettir devam eden kripto piyasası konsolidasyonu , Bitcoin’in “varolmayan” zincir içi faaliyeti ve hem boğaların hem de ayıların düşük ilgisi, ana varlığın hareket etme tarafına ait çok sayıda tahlil ve varsayıma yol açtı.

Bir dizi teknik tahlil (TA) göstergesine dayanarak , Bitcoin , 2018 ayı piyasası çöküşü sırasında sergilediği modeli çarpıcı bir formda hatırlatan azalan üçgen deseni nedeniyle yakın gelecekte daha fazla acı çekebilir.

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi