Teknoloji

Son hafta diye okula gitmeyen öğrenciler dikkat! Yoklama açıklaması geldi!

20222023 Eğitim Öğretim Yılı’nın birinci periyodu sona ermek üzere. Cuma günü itibariyle öğrenciler karne alacaklar. Hakikaten şimdiden öğrencileri karne heyecanı sarmış durumda. Geçtiğimiz gün itibariyle öğretmenlerin e-okul’a direkt olarak not girişi kilitlendi. Yani artık okul idarecileri haricinde öğrencilerin notunu değiştirme yetkisine sahip kimse yok.

Peki yoklama için de emsal bir durum kelam konusu mu? Şu anda Milli Eğitim’e gelen soruların pek birden fazla yoklamalarla ilgili. Malum yeni düzenlemeye nazaran 5 günden fazla devamsızlığı olan öğrenciler takdir ya da teşekkür dokümanı alamıyor. Bu sebepten dolayı öğrenciler devamsızlık yapmaktan korkuyorlar.

Son hafta diye okula gitmeyen öğrenciler dikkat! Yoklama açıklaması geldi!

Elbette bu noktada akıllara şu soru geliyor. Cuma gününe kadar yoklama alınacak mı? Çabucak baştan belirtelim. Milli Eğitim bu hususla ilgili Cuma gününe kadar yoklama alınacağını belirtiyor. Yani bugün ve yarın da yoklama alınmaya devam edecek. Karne basımları Perşembe günü gerçekleşse bile devamsızlık e-okul üzerinden görülebilecek.

Bu noktada öğrencilerin “son hafta yoklama alınmıyor” efsanesine aldırış etmeyip okullarına devam etmesi gerekiyor. Elbette okul idaresi husus ile ilgili farklı bir karar alırsa, o vakit devamsızlıklar sisteme girilmeyebilir. Lakin bu da yasal bir fonksiyon değil. Pekala sizin bu husus hakkındaki görüşünüz nedir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking