YouTube

Steam, oyuncu sayısıyla tüm vakitlerin rekorunu kırdı!

Popüler dijital oyun platformu Steam, etkin kullanıcı sayısında yeni bir rekora imza attı. Hafta sonu boyunca 10 milyondan fazla kişi eş vakitli olarak oyun oynadı ve 32 milyondan fazla kullanıcı faaldi. Bu, son zamanlardaki indirimlerin platforma yönelik talebi artırdığını gösteriyor.

Steam eş vakitli oyuncu sayısı 10 milyonu geçti

SteamDB’de yer alan grafiğe nazaran, Steam tarihinde birinci kere 10 milyondan fazla oyuncu birebir anda oyun oynayarak rekor kırdı. Toplam 10 milyon 82 bin online oyuncu ve 32 milyon 186 bin çevrim içi kullanıcı ile tüm vakitlerin doruğuna ulaşmış oldu.

Steam eş vakitli oyuncu sayısındaki bu artış, Ocak 2020’de, Covid-19 salgınının birçok insanı konuta kapatmasından sonra başladı. Ocak 2018’deki 18.537.490 milyon kullanıcılı rekor, 2020 yılının Şubat ayında 18.801.944 milyon bireyle kırıldı. Akabinde 2020’nin Mart ayında 20 milyondan fazla kullanıcı Steam’de faaldi ve tıpkı ay içinde bu sayı 22 milyonu geçti.

Aralık 2020’de 24,7 milyon kullanıcı birebir anda Steam’de etkin oldu ve bu sayı Şubat 2021’de 26,5 milyona kadar yükseldi. Platform, yalnızca birkaç hafta sonra 27,1 milyon eş vakitli kullanıcıya ulaştı.

Steam’in rekor kıran kullanıcı sayısının çoklukla tatiller yahut hafta sonları üzere pek çok kişinin işten müsaade aldığı yahut konutta kaldığı devirlerde elde edildiğini belirtmekte yarar var. Tekrar de, platformun devam eden büyümesi ve başarısı hayli etkileyici.

Steam, geçtiğimiz aylarda aldığı kararla Türkiye’deki mahallî fiyatlandırma için önerilen dolar kurunu 10 TL’ye çıkardı. Çabucak akabinde ise geliştiriciler, yayınladıkları oyunlarda önemli fiyat artışları yaptı. Örneğin, 269 TL’ye satılan Far Cry 5, yüzde 160 oranında artırımla artık 699 TL’ye satılıyor.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al