Teknoloji

“Tek Araçla Gidelim”: Martı’dan yeni platform

Ülkemizin tanınan yeni jenerasyon scooter/elektrikli bisiklet ile ulaşım sağlayan şirketlerinden olan Martı, İstanbul’un ulaşım ve trafik sorununa deva olmak ve bir tahlil yaratmak ismine yeni bir proje başlattığını açıkladı. Temel maksadı, bir aracın azamî kişi tarafından kullanılmasını sağlamak ve trafikteki araç yoğunluğunu azaltmak olan Martı şirketinin açıklamalarına nazaran, kurulması planlanan platform, Tek Araçla Gidelim (TAG) ismini alacak ve aracında boş koltuklarıyla seyahat yapan şoförler ile tıpkı tarafa gitmek isteyen yolcuları buluşturacak bir sistemi tanımlayacak.

Martı tarafından aktarılan bilgiler göre TAG’da şoför ile yolcu seyahati paylaştığı üzere, seyahatin masraflarını da paylaşacaklar. Seyahat için uygulanan seyahat paylaşım fiyatı, araç sürücüsünün araç yıpranma payı ve yakıt masraflarını karşılamak için kullanılacak olan fiyattır. Bu fiyatın ne kadar olacağı yolculuğu paylaşan şahıslar tarafından belirlenecek.

Tek Araçla Gidelim, Martı uygulamasına dahil olacak. Yani mevcut uygulamaya yapılacak olan bir güncelleme ile birlikte kullanıma açılacak. Martı tarafından yapılan açıklamalar ile daha evvel en az 10 Martı sürüş seyahatini tamamlamış olanlar TAG platformundan faydalanabilecekler. Tek Araçla Gidelim platformu ile Martı, herhangi bir fiyat yahut komite almayacak.

Özellikle İstanbul üzere trafiği ile ünlü bir kentte araç yoğunluğunu azaltmak için bu usul bir uygulamanın varlığı, mevcut duruma epeyce yararlı olabileceğini söylemek yanlış bir yaklaşım olmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom