Telefon

Apple kabusu yaşıyor! iPhone 14 satışları dipte!

Akıllı telefon dünyasının en değerli isimlerinden biri olan Apple bile, vakit zaman büyük stratejik yanılgılar yapabiliyor. Gerçekten Amerikalı teknoloji devinin, iPhone 13 Mini’yi sonlandırarak onun yerine iPhone 14 Plus’ı getirmesini stratejik hata kavramından öteki bir şeyle açıklamak mümkün değil.

Şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere nazaran, iPhone 14 Plus satışları epeyce yavaş ilerliyor. Hatta durum o kadar berbat ki, telefonun satışa sunulmasının üzerinden şimdi 1 ay üzere bir müddet geçmiş olmasına karşın, Apple şimdiden bu modelin üretimini kısıtlama kararı aldı.

Apple kabusu yaşıyor! iPhone 14 satışları dipte!

Tabi bu gelişme de akıllara kâfi satış adedine ulaşamadığı için birinci kere iPhone 12 serisinde gördüğümüz sonrasında ise iPhone 13 ile bir kere daha karşımıza çıkan iPhone Küçük modellerinin üretimine son verilmesini getirdi.

Her ne kadar Apple’ın iPhone Mini modellerinin üretimine son vermesi büsbütün yanlıştı diyemesek de, onun yerine piyasaya sürülen iPhone 14 Plus modelinin performansının bu kadar makûs olması akıllara sanki öbür bir atak yapılamaz mıydı sorusunu getiriyor. Üstelik böylesi kıymetli bir dönüşümün yapıldığı yılda bir de Pro modellerinin olağan modellerden güzelce ayrışması, iPhone 14 Plus’a olan talebin yerlerde sürünmesine düzgünce katkı yapmış oldu. Bu ortada emsal sebeplerden ötürü standart iPhone 14 modelinin de satışlarının beklenilen altında kaldığını ve ilginin Pro modellerde olduğunu da hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!