Teknoloji

Teknoloji Tutkunları GeForce RTX’li Monster Notebook’lar ile Sınıfta Daha Süratli Oyunda Daha Süratli

Monster Notebook, yüksek performans gerektiren oyunlarda ve mimarlık, mühendislik, grafik tasarımı üzere güç gerektiren alanlarda tahsil görenlerin gereksinim duyduğu tüm uygulamaları azamî verimlilikle çalıştıran NVIDIA GeForce RTX ekran kartlı eserlerini Okula Dönüş Kampanyası kapsamındaki avantajlı indirimlerle kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Yeni eğitim – öğretim devrinin başlamasıyla birlikte üniversitelerin mimarlık, mühendislik ve grafik tasarımı üzere kısımlarında tahsil gören öğrenciler başta olmak üzere, okuldaki derslerini uzaktan eğitim programlarıyla ve kurslarla desteklemek isteyen öğrenciler ve birçok öğretmen bilgisayar arayışına girdi. Tüm eğitim süreçlerinde yanlarında olacak güçlü ve yüksek performanslı donanımları tercih eden kullanıcıların öncelikli beklentilerden biri de alacakları eserin hafif ve kolay taşınabilir olması.

Monster Notebook’un 30 Eylül’e kadar devam eden Okula Dönüş Kampanyası kapsamında çeşitli indirimlerle vitrine çıkardığı NVIDIA GeForce RTX ekran kartlı dizüstü bilgisayarlar, yapay zekâ özellikleri ve güçlü yazılım dayanağı üzere avantajları, ince ve hafif dizaynlarla bir ortada sunuyor. Yapay zekâ dayanaklı DLSS teknolojisi, NVIDIA Broadcast uygulaması, NVIDIA Stüdyo şoförleri ve yeni jenerasyon tensör çekirdekleriyle dikkat çeken GeForce RTX’li Monster Notebook’lar öğrencilerin tüm eğitim süreçlerinde yanında olarak teknoloji takviyesini kusursuz bir biçimde sunuyor.

Okulda da oyunda da savlı olan kullanıcılar için geliştirilen, NVIDIA GeForce RTX teknolojileriyle donatılmış bu performans canavarlarının özelliklerini sizler için derledik:

Oyuncular ve dizayncılar için dünya genelinde en yeni teknolojileri geliştiren NVIDIA’nın GeForce RTX 30 serisi ekran kartlarının en kıymetli özelliklerinden biri bünyelerindeki RT çekirdekleri sayesinde üst seviye bir gerçekçilik ve sürükleyici grafikler sunması. Işın izleme teknolojisi kapsamında, ışıkta meydana gelen en küçük değişikliklere dahi hassas olarak ışığın doğal fizikî davranışını simüle eden özel RT çekirdekleri sinema kalitesinde grafikler oluşturuyor. Bunu nasıl başardığına dair biraz daha ayrıntıya girecek olursak, oyunlarda fotorealistik grafikler için en kıymetli öğeler olan ışık, küresel aydınlatma, ışık saçan dokular ve gölge; yansıma ve çevresel perdeleme üzere, ışığın oyun dünyası içerisindeki hareketleri sonucu ortaya çıkan efektler gerçeğe çok daha yakın bir formda oyun dünyası içerisinde oluşturulan sanal ışınlar izlenilerek hesaplanıyor. Yani ışık ve ışık kaynaklı efektler simüle edilmiş oluyor ve ortaya standart metotlara (rasterizasyon) kıyasla çok daha gerçekçi gölgeler, çok daha gerçekçi yansımalar ve çok daha gerçekçi bir aydınlatma (global aydınlatma, çevresel perdeleme) çıkıyor. Böylelikle hem oyuncular hem de kreatif üretimlerde bulunan kullanıcılar için eşsiz bir görsel tecrübe yaratılmış oluyor.

Özellikle kreatif alanlarda çalışan öğrenciler için hayatı kolaylaştıran RT çekirdeklerinin rendering süreçleri üzerindeki hızlandırma tesiri ise inanılmaz. İki kata kadar performans artışı sağlayan 2. kuşak RT çekirdekleri, Blender Cycles, Chaos V-Ray ve Autodesk Arnold üzere en sık kullanılan 3D render programlarında çalışan kullanıcıların uzun render süreçlerinde vakit kaybı yaşamasının önüne geçiyor.

RTX ekran kartlarıyla birlikte gelen tensör çekirdekleri ise bu programlarda yer alan manzara temizleme süreci (interactive viewport denoising) üzere en sık başvurulan yapay zekâ süreçlerine güç veriyor. Örneğin, sinema sanayisinde en çok kullanılan görüntü düzenleme programı DaVinci Resolve’daki 300’ün üzerindeki yapay zekâ dayanaklı süreçlerin tamamı RTX ekran kartlarında yer alan bu çekirdekler tarafından hızlandırılıyor.

Okula Dönüş Kampanyası kapsamında indirimli tekliflerle satışa sunulan Monster Notebook’ların bilhassa mühendislik, bilgisayar bilimi, bilgi bilimi ve iktisat üzere alanlarda tahsil gören kullanıcılara sunduğu en büyük avantaj ise GPU hızlandırma özelliği. Gerçek vakitli manzara oluşturma, daha süratli imaj ve sinyal sürece, daha büyük ve daha gerçek yapay zekâ ve data bilimi modelleri geliştirme imkanı tanıyan GPU hızlandırma özelliği sayesinde tüm süreçlerde daha süratli sonuç alan kullanıcılar, geleceğin teknolojilerini keşfetmeye daha kolay odaklanabilirler.

Okuldaki muvaffakiyetini uzaktan eğitim programlarıyla ve kurslarla desteklemek isteyen öğrenciler ve öğrencilerine online ortamda ders veren eğitmenler için kusursuz bir çevrimiçi ders ortamı sağlayan GeForce RTX’li Monster Notebook’ların en kıymetli özelliklerinden biri de NVIDIA Broadcast uygulamasına sahip olması.

NVIDIA Broadcast uygulaması; ortamdaki gürültüyü azaltan, seslerin yankı yapmasını önleyen yapay zekayla geliştirilmiş ses ve görüntü özellikleriyle öğrencilerin çevrimiçi dersleri dinlemesini ve derse iştirakini kolaylaştırıyor. Mikrofonu, kamerayı ve hoparlörleri akıllı aygıtlara dönüştüren uygulamanın sanal art plan, otomatik çerçeve ve görüntü parazit giderme üzere özellikleri canlı derslerde husus anlatımlarını bir üst düzeye taşıyor.

GeForce RTX ekran kartlı Monster Notebook’ların kreatif üretim yapan bireylerce performans canavarı olarak bilinmesinin bir öteki nedeni de bu bilgisayarların üst düzey donanımsal bileşenlerinin yanında bir dizi yazılım takviyesi de sunuyor olması. NVIDIA’nın çok sıkı testlerden geçirerek güncellediği NVIDIA Stüdyo şoförleri bu yazılım dayanaklarının başında geliyor. Hızlandırılmış uygulamalar, şoför teknolojisi ve NVIDIA Omniverse, Canvas ve Broadcast üzere özel araçlardan oluşan NVIDIA Studio platformu ile kullanıcılar, örneğin kolay bir tıklama ile gelişmiş efektler uygulayabiliyor yahut tasarım, fotoğraf ve görüntü düzenlemelerde teknik tüm imkanlar içinde diledikleri özgürlüğe sahip olabiliyor.

Adobe Photoshop, AutoCAD, Blender, Premiere Pro, Lightroom, DaVinci Resolve üzere en çok kullanılan uygulamalarda sürat ve performans artışı sağlayan NVIDIA Stüdyo ile 3D modellemelerde görselleri 10 kat daha süratli işlemek, 8K görüntüleri gerçek vakitli düzenlemek, yayınlarda daha yüksek kaliteli GPU kodlaması ile yüzde 35 daha fazla FPS almak ve yapay zekâ dayanağı ile 5 kat daha süratli fotoğraf düzenleme yapmak mümkün.

GeForce RTX GPU’larda özel tensor çekirdeklerini kullanarak kare suratını artıran, yapay zekâ takviyeli imaj oluşturma teknolojisi NVIDIA DLSS ise NVIDIA GeForce’un “Sınıfta Daha Süratli, Oyunda Daha Hızlı” kampanyası kapsamında kullanıcılarına sunduğu eserlerin en önemli özelliklerinden bir başkası. NVIDIA’nın geliştirdiği bu yapay zekâ algoritması, akıcı oyun tecrübesi ve yüksek kalitede görsel içerik üretimi için vazgeçilmez olan ve kullanıcıların daima daha fazlasını beklediği FPS kıymetlerinde artış sağlıyor. Pekala bunu nasıl yapıyor?

NVIDIA RTX ekran kartları, üzerlerinde yer alan tensör çekirdekleri, yani bir başka deyişle yapay zekâ süreç üniteleri sayesinde oyunun daha düşük bir çözünürlükte hesaplanıp ekran çözünürlüğüne yükseltilmesini sağlıyor. Örneğin, 4K çözünürlükteki bir monitörde oyun oynuyorsak, oyun motoru oyun hesaplamalarını güya çözünürlüğü 1080p olarak seçmişiz üzere yapıyor fakat DLSS ortadaki eksik pikselleri yapay zekâ algoritması ile hesaplayıp bizim oyunu yeniden de 4K olarak görmemizi sağlıyor. Bu sayede kimi vakit 2 kata kadar FPS artışı elde ediyoruz.

Kısacası, kesintisiz aksiyon ve oynanabilirlik, yüksek imaj kalitesi ve FPS kıymetleri arayan oyun tutkunları RTX ekran kartlı Monster Notebook’lar ile proje ve ödev hazırlarken yakaladığı randımanı oyun oynarken de elde edebiliyor.

Monster Notebook’un NVIDIA GeForce RTX serisi ekran kartlarıyla güçlendirdiği dizüstü bilgisayarların, ileri düzey oyun tecrübesi arayan kullanıcılar için geliştirilen bir öteki özelliği ise NVIDIA Reflex. Hem GPU hem de oyun optimizasyonlarını bir ortaya getirerek sistem gecikmesini azaltan NVIDIA Reflex teknolojisi, ileri düzey oyuncuların ve esporcuların oyun içinde amaçları daha süratli belirlemelerine, daha seri reaksiyon vermelerine ve maksat isabetlerini artırmalarına yarıyor. Bu kusursuz teknoloji takviyesi sayesinde oyuncuların gereksinimi olan en düşük gecikme ve en âlâ hassaslık şartları sağlanmış oluyor.

GeForce RTX’li Monster Notebook’lar ortasından okula dönüş devrinde öğrencilerin en çok tercih ettiği dizüstü bilgisayarlar olarak öne çıkan modeller ise Abra A5 V17.2 ve Tulpar T7 V20.4.

Hem okulda hem oyunda kullanılabilecek yüksek performanslı bilgisayar arayışındaki kullanıcılar için Monster Notebook Mağazaları’nda ve web sitesinde avantajlı indirim fırsatları sunan Okula Dönüş Kampanyası ay sonuna kadar devam ediyor. Üstelik, Yapı Kredi kart kullanıcılarına özel, dizüstü bilgisayar alışverişlerinde geçerli vade farksız 12 aya varan taksit fırsatı da sunuluyor. Ayrıyeten, Pusat serisi oyuncu ekipmanlarında da yüzde 15 indirim fırsatı teknoloji tutkunlarını bekliyor.

Kullanıcı tecrübesi alanında hayata geçirdiği uygulamalarla daldaki birçok markadan ayrışan Monster Notebook, müşterilerine Ömür Uzunluğu Fiyatsız Bakım Garantisi sunuyor. Bu garanti kapsamında Monster Notebook sahipleri, her altı ayda bir bilgisayarlarını isterlerse teknik servislere kendileri getirerek yahut mutabakatlı kargo şirketleri aracılığıyla fiyatsız olarak göndererek; termal macun değişimi, kasa içi paklığı üzere fiyatsız bakımlardan yararlanabiliyor ve eserlerinin performansının sistemli ve uzun periyodik olmasını sağlayabiliyor. Monster Notebook’un kullanıcı dostu öteki uygulamalarını ve yüksek performanslı laptop muhtaçlığı olan öğrenciler için geliştirdiği GeForce RTX ekran kartlı eserlerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Advertoryal

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film sitesi - piar ne demek - bir finansçı - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al - slot siteleri - canlı casino siteleri