Teknoloji

Telegram, kripto borsası kurmaya hazırlanıyor!

Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, iletileşme platformunun bir kripto borsası ve gözetimsiz cüzdanlar da dahil olmak üzere merkezi olmayan kripto para ünitesi eserlerini ortaya çıkarma planlarını duyurdu.

Telegram, kripto borsası kurmaya hazırlanıyor!

Durov’a nazaran, CEO 30 Kasım’da resmi Telegram kanalında yaptığı açıklamada, yeni teşebbüsün kripto para ünitesi varlıklarının mevcut merkezileşmesini düzeltmeyi amaçladığını, bunun FTX borsasının çökmesine atıfta bulunarak milyonlarca kullanıcıyı hayal kırıklığına uğrattığını belirttiği bir faktör olduğunu söyledi.

“Telegram’ın bir sonraki adımı, milyonlarca insanın kripto para ünitelerini inançlı bir halde alıp satması ve depolaması için saklama dışı cüzdanlar ve merkezi olmayan borsalar dahil olmak üzere bir dizi merkezi olmayan araç oluşturmak. Bu biçimde, yüzbinlerce kripto para ünitesi kullanıcısını hayal kırıklığına uğratan çok merkezileşmenin neden olduğu yanlışları düzeltebiliriz” dedi.

Durov ayrıyeten, mevcut blockchain ekosisteminin ademi merkeziyetçiliği teşvik etme kurucu unsurundan saptığına dikkat çekti.

Telegram kurucusu, gücün birkaç elde toplanması nedeniyle; FTX olayının meydana gelmesi sürpriz değil.

“Çözüm açık: blok zincir tabanlı projeler köklerine, ademi merkeziyetçiliğe geri dönmelidir. Kripto para kullanıcıları, rastgele bir üçüncü tarafa bağlı olmayan, emniyetli olmayan süreçlere ve kendi kendine barındırılan cüzdanlara geçmelidir” diye ekledi.

Ayrıca Durov, blockchain geliştiricilerini kitleler için kullanımı kolay eserler oluşturmaya çağırdı. Bilhassa Ethereum’a ( ETH ) seslendi ve platformun “son ayarlamalardan sonra bile modası geçmiş ve değerli kaldığını” öne sürdü.

Gerçekten de Ethereum, Merge yükseltmesinin platformu güç tasarruflu pay ispatı ( PoS ) ağına geçirmesiyle artan ağ gelişimi kaydetti.

Telegram’ın kripto atılımları

Telegram’ın son vakitlerde birkaç eserle kripto alanına giriş yaptığını belirtmekte yarar var. Örneğin, iletileşme platformunun kullanıcıları, The Open Network ( TON ) kullanarak uygulamadan çıkmadan kripto para üniteleri alıp satabilirler.

Aynı vakitte, FTX’in çöküşü ve müteakip müşteri fonlarının kaybı, merkezi borsaların idaresiyle ilgili soruların ortaya çıkmasına neden oldu.

Çöküşle ilgili soruşturma devam ederken, borsa kurucusu Sam Bankman-Fried vazifesi berbata kullanma tezlerini reddetti. Bir Finbold raporuna nazaran Bankman-Fried, çöküşün ‘serbest piyasa hareketleri sırasındaki şeylerin büyük bir korelasyonu’ nedeniyle ortaya çıktığını sav etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking