Teknoloji

Togg ne kadar yakıyor? İstanbul-Ankara ortası kaç TL?

Togg, geçtiğimiz 29 Ekim günü seri üretim bandından çıkan birinci arabaları için bir aktiflik düzenledi. Şimdiyse Türkiye’nin 7 bölgesinde 20 tecrübe mağazası açıyor. Birincisi ise İstanbul’da Kuvvetli Center’da açıldı. Burada sadece aracın kendisi değil kimi özellikleri ve bilinmeyen ayrıntılar da açığa çıktı. İçlerinde en çok merak edileni ise Togg ne kadar yakıyor sorusu oldu. İşte detaylar…

Togg ne kadar yakıyor? 100 km kaç TL?

Togg’un İstanbul’da açtığı tecrübe mağazasında arabanın kullanımı hakkında birçok bilgi paylaşıldı. Burada sürücü ve yolcuların araç içerisinde yapabilecekleri neredeyse her şeye yer verildi. Buna batarya, şarj ve yakıt tüketimi de dahil. Pekala Togg ne kadar yakıyor?

Togg denetim panelinde paylaşılan bilgilere nazaran kent içi kullanımda araba ortalama 16.9 kWh/100 km yakıt tüketimine sahip. Sakin kullanımda ise bu bedeli 11.3 kWh/100 km düzeyine kadar indirmek mümkün. Ama bu anlık en düşük düzey olacaktır.

Peki Togg, İstanbul-Ankara ortası ne kadar yakıyor? Burada yeniden şirket tarafından paylaşılan datalara baktığımızda 445 km uzunluğunda olan ve 4 saat 48 dakika sürüş uzaklığı bulunan yolun 1.6 litre motor hacmine sahip akaryakıtlı bir SUV ile 716 TL’ye, Togg C-SUV ile de 321 TL’ye gidilebildiği belirtiliyor.

Bu da kilometrede 72 kuruş yaktığını gösteriyor. Doğal kent içi kullanımlarda süratli şarj istasyonları yerine konutunuzda bulunan AC şarj istasyonunu yahut standart prizleri kullanarak batarya dolumu yaparsanız yakıt masrafınızı kilometrede 35-50 kuruş civarı bir düzeye kadar düşürmeniz mümkün.

Tabii Ankara güzergahında Bolu etrafında Trugo yahut alternatif bir şarj istasyonunda bataryanızı 23 dakikada yüzde 20’den yüzde 80’e kadar şarj etmeniz gerekeceği için sürüşünüz biraz daha uzayacak. Ama buna karşılık olarak 712 gram karbon salınımı yapmayarak çevreyi korumuş olacaksınız.

Ayrıca bu dataların 0-100 hızlanması 7.6 saniye olan 150 kW (211 HP), 330 Nm tork ve 315 km menzile sahip giriş düzeyi pakete ilişkin olduğunu belirtelim. Önümüzdeki günlerde 300 kW (400+ HP), 500+ km menzile sahip olan versiyonun dataları ortaya çıktığında bu bilgileri de paylaşacağız.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!