Teknoloji

Togg’un birinci tecrübe merkezi İstanbul’da açıldı!

29 Ekim’de Cumhurbaşkanı’nın iştirakiyle Gemlik’teki fabrikada düzenlenen merasimle Togg, seri üretim bandından indirildi. Bunun akabinde Togg ile ilgili heyecanlandıran gelişmeler meydana geliyor. Son haberlere nazaran 7 bölgede kurulacak olan 20 Togg tecrübe merkezinin birincisi İstanbul’da açıldı. İşte tecrübe merkezi ile ilgili detaylar!

Togg tecrübe merkezi birinci kere Kuvvetli Center’da açıldı

Geçtiğimiz hafta yerli araba Togg’un Gemlik fabrikasının açılmasından sonra birçok gelişme meydana geldi. Bunlardan biri de birinci tecrübe merkezinin açılması oldu. Birinci tecrübe merkezi ise İstanbul Şiddetli Center’da açıldı. Bu sayede beşerler, Togg’un C-SUV modelini yakından görme bahtına sahip olacak.

Bununla birlikte aracın en merak edilen kısımlarından biri olan dijital ekranların yer aldığı kokpit kısmını da inceleyecekler. Kuvvetli Center’da açılan tecrübe merkezinden sonra Adana, Ankara, Gemlik ve İzmir’de de tecrübe merkezi açılacağı ortaya çıktı.

5 aylık güvenlik testlerinin sonucunun olumlu olmasından sonra Togg için planlanan üretim tarihi ise Mart 2023 oldu. Öncelikle 17-18 bin aracın satışa çıkacağı iddia ediliyor. Araba, doğuştan elektrikli modüler platformla 300+ ve 500+ kilometre menzil opsiyonlarına sahip olacak.

Ayrıca Togg, güncellemeleri uzaktan 4G/5G bağlantısıyla alacak. Araçların bataryaları ise süratli şarjla 30 dakikadan kısa bir müddette yüzde 80 dolacak. Araba, uzun ömürlü batarya paketine de sahip. Bunu ise gelişmiş batarya idare ve faal termal idare sistemleri sağlayacak. Ek olarak 200 beygir güçle 7,6 saniye, 400 beygir güçle 4,8 saniye altında sürat yapacak.

Açıklamaya nazaran aygıtın banttan inmesinden sonra C-Sedan ve C-X Coupe modelleri için de çalışmalar sürüyor. “İlk akıllı aygıtımız C-SUV’u banttan indirirken, sizi çalışmaları planlarımız doğrultusunda devam eden C-Sedan ve C-X Coupe ile tanıştıralım istedik.”

Peki, siz Togg tecrübe merkezi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!