Teknoloji

TRON, Dominika’nın ulusal kripto para ünitesini yayınlamak için seçildi!

Kripto para sanayisi genişlemeye devam ettikçe, daha fazla ülke ve kurum çoğunluğa atlıyor ve kimileri bir Doğu Karayip ülkesi de dahil olmak üzere kendi resmi dijital varlıklarına sahip olmak istiyor.

TRON, Dominika’nın ulusal kripto para ünitesini yayınlamak için seçildi!

Gerçekten de, Dominika Topluluğu, TRON’un 12 Ekim’deki basın açıklamasına nazaran, ulus 2022’de Parlamentosunda Sanal Varlık İş Maddesi’ni geçirdikten sonra TRON Protokolü ( TRX ) ile ortaklaşa Dominika Parasını (DMC) piyasaya sürüyor.

Dominika’nın turizmini kripto yoluyla teşvik etmek

Madeni paranın basılmasının hedefi, ülkenin büyük turizm kapasitelerine ve varlıklı doğal mirasına sahip bir yer olarak tanıtılmasına yardımcı olmak ve ekonomik ilerlemesini sağlamaktır. Bu gelişmeyi yorumlayan Dominika Başbakanı Roosevelt Skerrit, bunun ülkesi için ne manaya geldiğini şöyle açıkladı:

“Bu, Dominika için dijital inovasyonu benimseyerek ve TRON Protokolünü belirlenmiş ulusal blok zinciri altyapısı olarak atayarak ekonomik büyümeyi artırma yolunda tarihi bir adım.”

Bu ortada, TRON’un kurucusu Justin Sun, takımının kurulan iştirak konusundaki heyecanını ve optimistliğini aktararak şunları vurguladı:

“TRON takımı ve ben, Başbakan Roosevelt Skerrit’in merkezi olmayan finansal geleceğe iştiraklerini güçlendirecek blok zinciri altyapısını geliştirmek için TRON’a güvendiği için memnunuz. Bunun, hâkim hükümetlerle yapılacak birçok teknolojik paydaşlığın birincisi olmasını umuyoruz.”

Bu ortada, TRON blok zincirindeki toplam süreç sayısı, kurucusunun kripto borsası Huobi’nin gerçek alıcısı olduğuna dair söylentilerin başlamasından sonra 4 milyarı aştı, Justin Sun ise borsanın Global Müşavere Heyeti üyesi olarak atandığını duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/