Teknoloji

TRON (TRX) neredeyse bir yıldır deflasyonist bir durumda; İşte anlamı!

Kripto para piyasasına hakim olan genel düşüş eğilimine ve varlıklarının birçok yeşil bölgede kalmak için uğraş etmesine karşın, bunlardan biri rekor kırıyor – deflasyon durumunda geçirilen mühlet.

TRON (TRX) neredeyse bir yıldır deflasyonist bir durumda; İşte anlamı!

TRON ( TRX ), resmi kaşif TRONSCAN tarafından açıklandığı üzere, 28 Ekim 2021 ile 12 Ekim 2022 ortasındaki periyottan 50 haftaya yahut bir yıla yakın bir vakte denk gelen bir deflasyon durumundaydı. TRON blok zincirinin 17 Ekim’deki bir tweet’inde.

Duyuruya nazaran , bu deflasyon devrinin sonunda TRON tokenlerinin toplam ölçüsü 9,6 milyar TRX’e ulaştı. Bilgilere nazaran, üretilen TRX sayısı 14 Ağustos 2021’de azamî 5.273.312’ye ulaşırken, yakılan token sayısı 22 Mayıs 2022’de azamî 1.106.056.407’ye ulaştı.

Üretilen TRX ölçüsü ve yakılan ölçü. Kaynak: TRONSCAN

Deflasyonist kripto para ünitesi olarak TRX

TRON’un tokeni, ağ topluluğu Şubat 2021’de toplam sirkülasyondaki arzını azaltan bir yakma sistemi sunarak deflasyonist hale getirmeyi kabul ettikten sonra deflasyonist bir kripto para ünitesi olarak lanse edildi.

Bu, bankaların ve ağların yeni madeni paralar basması nedeniyle pahası düşen enflasyonist kripto para üniteleri ve klâsik prestiji paranın tersine, sirkülasyondaki madeni para sayısının vakit zaman azalması ve madeni parayı daha pahalı hale getirmesi manasına gelir.

Nisan 2021’de TRX, 30 Mart 2021’den 5 Nisan 2021’e kadar tarihteki birinci deflasyonunu tamamladı ve TRON, bu hareketi dünyanın enflasyondan deflasyona geçen birinci kripto para ünitesi haline getirdiğini ve böylelikle kıymetini konsolide ettiğini ilan etti.

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi