YouTube

Trump Facebook’u sıkıştırıyor!

NBC News’e nazaran, Trump kampanya grubu salı günü şirkete bir mektup göndererek “hesabın hemen platforma geri getirilmesini” tartışmak için bir toplantı yapılmasını istedi. 6 Ocak Kongre Binası isyanının akabinde, 2020’de Facebook, Trump’ı yasaklamıştı. Birinci başta askıya alma müddeti 24 saat olarak belirlenmiş lakin şirket yasağı bir günden az bir müddet sonra süresiz olarak yasaklı hale getirmişti. Haziran 2021’de, Nezaret Heyeti’nin tavsiyesinin akabinde Meta, iki yıl sonra askıya alma sürecini yine gözden geçireceğini ve Trump’ın hesabını geri alıp almayacağını belirlemek için “kamu güvenliği riskini” “değerlendireceğini” söylemişti.

Şirket, NBC News’e belirledikleri sürece uygun olarak önümüzdeki haftalarda bir karar açıklayacağını söyledi. 2021’de Meta, Trump’ın yasağının sonsuza kadar sürmeyeceğinin sinyalini vermişti. Meta’nın global bağlantılardan sorumlu lideri Nick Clegg, “Askıya alma süreci kaldırıldığında, Bay Trump’ın hesabı, politikalarımızı ihlal etmesi halinde, hesaplarının kalıcı olarak kaldırılmasına kadar varan yaptırımlar da dahil olmak üzere, yeni cezalara tabi olacak” dedi.

Trump Facebook’u sıkıştırıyor!

Mektup, muhtemelen Trump’ın 2024 başkanlık seçimleri öncesinde Facebook hesabının denetimini tekrar ele geçirme gayesini taşıyor. Trump’ın hesabı kapatılmadan evvel 34 milyondan fazla Facebook takipçisine sahipti ve platform, 2016 seçim maratonu için kritik bir değere sahipti. Seçimden sonra yayınlanan bir Bloomberg raporuna nazaran, Trump kampanyası, şirketin kullanıcılarından en fazla ilgiyi toplayanları test etmek için 5,9 milyon farklı reklam yayınladı. Meta daha sonra bu çaptaki yüksek hacimli reklamlara bir hudut koydu. Bir Trump Tertibi çalışanı, NBC News’e, değişikliğin Trump’ın 2020 kampanyasının Facebook’u 2016’daki üzere kullanmasını engellediğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking