YouTube

Trump sonunda geri döndü! Elon Musk’tan yeni açıklama

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Babylon Bee ve Jordan Peterson başta olmak üzere birtakım Twitter kullanıcılarının yasağını kaldırdıklarını açıkladı. Trump ile ilgili anket başlatan Musk, eski cumhurbaşkanına Twitter hesabına erişimi geri verdi.

Trump, , 6 Ocak’taki ABD Kongre Binası isyanlarından sorumlu tutularak Twitter’dan banlanmıştı. Yaklaşık 2 yıldır Twitter hesabı yasaklı olan Trump, Truth Social ismini verdiği kendi toplumsal medya platformunu kurdu.

İçerik kontrolü ile ilgili çalışma yürüttüklerini belirten Musk, söz özgürlüğünün birinci gayeleri olduğunun altını çizdi. Olumsuzluk ve nefret içeren içerikler ile çaba edeceklerini açıklayan Musk, birtakım Twitter kullanıcılarını affettiklerini tabir etti.

28 Ekim’de yeni moderasyon sistemi hakkında açıklama yapan Musk, “Konsey toplanmadan evvel hiçbir değerli içerik kararı yahut hesap eski durumuna getirme olmayacak.” dedi. Bugün kimi hesaplar ile ilgili tek başına karar veren Musk, baş karışıklığına sebep oldu.

Musk’ın Trump ile ilgili açtığı Twitter anketi, 24 saat içerisinde 234 milyon kişi tarafından görüntülendi. Yaklaşık 15 milyon kullanıcının oy kullandığı ankette Trump’ın hesabının açılmasını isteyen kişi oranı ise yüzde 51.8 olarak karşımıza çıktı.

Anket sonrasında açıklama yapan Musk,” Halk konuştu. Trump Twitter’a geri dönecek. Halkın sesi, Tanrı’nın sesi.” tabirlerine yer verdi. Trump, yoluna Truth Social ile devam edeceğini, Twitter’da etkin olmayı düşünmediğini belirtti.

Reuters tarafından rapora nazaran, Twitter’ın en çok etkin olan kullanıcılarının birden fazla platformdan Instagram ve TikTok’a geçti. Analistlere nazaran Musk, Twitter’daki etkin kullanıcı sayısını artırmak için toplumsal medya platformundan yasaklanan şahısları affediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking