Teknoloji

Türkiye’de üretilecek Volkswagen Transporter için tarih verildi!

Geçtiğimiz yıllarda devir periyot gündeme gelen Volkswagen şirketinin Türkiye’de üretim yapacağı haberleri nihayet gerçekleşiyor. Birinci olarak 2018’de varılan muahede periyodun siyasi olayları gereği ertelenmişti. Habertürk’te yer alan habere nazaran şirket, Türkiye’de yenilenen Volkswagen Transporter Türkiye’de üretecek.

Ford Otosan, 2023 yılında Volkswagen Transporter üretimi yapacak

Geçtiğimiz hafta Ford, üretiminin yalnızca Türkiye’de yapıldığı E-Transit modelini tanıttı. Üretimi gerçekleştiren Ford Otosan, artık de Volkswagen için kolları sıvayacak. Ford Türkiye İş Ünitesinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, Kocaeli’deki fabrikada Volkswagen için üretimin başlayacağını duyurdu.

Yücetürk’ün yaptığı açıklamada Volkswagen Transporter üretiminin Ford Otosan tarafından 2023’te başlanacağını duyurdu. Model, Türkiye’de üretilip tüm Avrupa’ya satılacak. İştirakin daha evvelden büyük işlere imza atması bekleniyordu. Lakin siyasi sebeplerden dolayı gecikmeler yaşandı. Öte yandan Ford Otosan ortak bir elektrikli araba projesine de konut sahipliği yapabilir.

Öte yandan Türkiye’deki araba üretiminin en büyük mevyesi tekrar Ford Otosan tarafından ortaya çıkarıldı. Ford’un Avrupa’daki birinci elektrikli ticari aracı olan Ford E-Transit, Kocaeli fabrikalarında üretiliyor. Ford’un eser gamında değerli bir yeri olan E-Transit, markanın elektrikli araçlara geçiş sürecinin de kıymetli temsilcilerinden bir tanesi olacak.

Elektrikli Ford Transit iki farklı motor seçeneği ile karşımıza çıkacak. 135 kW (184 beygir) seçeneği ticari modelin giriş seçeneğini oluştururken 198 kW (269 beygir) versiyon ise daha güçlü seçenek olarak karşımıza çıkıyor. 68 kWh’lik bataryaya mesken sahipliği yapan Ford E-Transit, WLPT döngüsüne nazaran 315 kilometrelik bir menzil sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom