YouTube

Twitter çok konuşulacak bir yenilik üzerinde çalışıyor

Geçtiğimiz yıla damgasını vuran en değerli olaylar hangileri diye soracak olursak, teknoloji severlerin vereceği cevaplar ortasında mutlaka Twitter’ın satışı da olacaktır. Birinci olarak Nisan ayı itibariyle başlayan bu süreç, hayli sancılı ve düşünceli bir halde devam etmişti. Takvimler Kasım ayını gösterdiğinde Elon Musk’ın Twitter genel merkezine elinde lavabo ile girmesiyle birlikte başlayan Twitter 2.0 periyodunun şimdilik çok da başarılı olduğunu söylemek mümkün değil.

Öte yandan Twitter’ın sahibi ve CEO’su Elon Musk’ın platforma olan inancından bir şey eksilmiş değil. Daha birinci günden itibaren Twitter’ın mevcut halinden çok daha yüksek bir potansiyelinin olduğunu lisana getiren Musk, bu potansiyel sayesinde şirketin daha fazla para kazanabileceğini düşünüyor. İşte yeni güncelleme de tam olarak bu noktaya temas edecek.

Twitter çok konuşulacak bir yenilik üzerinde çalışıyor

Buna nazaran 2019 yılı itibariyle yasaklanan siyasi reklamlar, bu yıl geri gelecek. Elon Musk tarafından yapılan açıklamada, televizyon ve başka platformlarda siyasi reklamlar bulunurken toplumsal medyada bunun kısıtlanmasının çok mantıklı olmadığı lisana getirildi ve bundan sonra siyasi reklamlara uygulanan kısıtlamanın gevşetileceği duyuruldu.

Tabi bu açıklamaların çabucak akabinde da tartışmalar başlamış oldu. Kimi Twitter kullanıcıları siyasetin toplumsal medyaya girmesinden duydukları rahatsızlığı lisana getirirken, kimi kullanıcılar ise siyasetin hayatın bir gerçeği olduğunu ve toplumsal medyanın da bundan kaçamayacağını düşünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al