YouTube

Twitter’a olan itimat günden güne azalıyor: Artık de Apple terk etti

Elon Musk denildiğinde akıllarda beliren birinci imge, başarılı bir iş insanı figürü oluyor. Lakin en başından beri Twitter ile ilgili yürüttüğü stratejiye bakıldığında, bu algının sarsılmaması elde değil. Olaylı bir sürecin akabinde Twitter’ı satın alan dünyanın en varlıklı insanı, bu alım sonrası bir anda giriştiği olaylarla kendini sorgulatır hale getirmişti.

Nitekim birinci gün CEO ve öteki üst seviye yöneticileri kovan, sonraki süreçte ise bir günde binlerce çalışanını hiçbir mazeret göstermeden kapı dışarı eden Elon Musk, Mavi Tik konusunda da evvel herkesin alabileceğini duyurmuş sonrasında ise fake hesapların bile Mavi Tikli hale gelmesinin akabinde yeni özelliği askıya almak zorunda kalmıştı. İşte bu tutarsız hareketler, Twitter’ın en büyük gelir kapısı olan reklam ağını da olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Twitter’a olan inanç günden güne azalıyor: Artık de Apple terk etti

Elon Musk’ın Twitter’ı satın aldığı birinci gün birçok araba devi Twitter’ın geleceğini görebilmek için reklam iştiraklerini iptal ettiklerini duyurmuştu. İşte bugünün berbat haberi ise Apple’dan geldi. Amerikalı teknoloji devi, Twitter’ın büyük bir inanç kaybı yaşadığını ve kullanıcıların akıllarında berbat bir imaj çizdiğini belirterek, bu imajın reklam vermeye uygun olmadığını belirtti. Tabi bu açıklamanın devamında ise reklam paydaşlığı muahedesinin tek taraflı olarak dondurulduğu bilgisine yer verildi. Bakalım dahi çocuk Elon Musk bu gelişmeler karşısında nasıl bir hal takınacak?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi