Telefon

Twitter’dan parodi hesaplara darbe! Geçersiz hesaplar kapanacak

Ünlülerin hesaplarını taklit ederek açılan hesaplar nedeniyle dolandırılan kişi sayısı her geçen gün artıyor. Twitter, dolandırıcılığın önüne geçmek için parodi hesapları ayrıntılı bir formda inceleyecek.

Twitter, parodi hesap olduğunu belirtmeyenlere yaptırım uygulayacak

Elon Musk, Twitter’ı satın almak evvel hesapları ömür uzunluğu askıya almaya karşı olduğunu ve Donald Trump üzere yasaklı kullanıcıların hesaplarını tekrar açma kelamı verdi. Bununla birlikte Musk, ünlüleri taklit eden hesapların kalıcı olarak kapatılacağını duyurdu.

Parodi hesaplar, Twitter kuralları gereği profillerinde gerçek bireye ilişkin olmadıklarını belirtmeleri gerekiyor. Lakin parodi hesaplar kurallara uymadığında, Twitter moderasyonu ne yazık ki rastgele bir yaptırım uygulamıyor. Bununla birlikte Twitter kurallarında, “Başkalarını yanlış yönlendirmek, şaşırtmak yahut aldatmak için bireyleri, kümeleri yahut kuruluşları taklit etmek yahut Twitter’daki kullanıcıların tecrübesini bozacak biçimde geçersiz bir kimlik kullanamak yasaktır.” tabirleri yer alıyor.

Hackerlar, geçtiğimiz yıllarda onaylı hesapları hackledikten sonra Musk’ı taklit ederek dolandırıcılık yaptı. Uydurma hesaplar nedeniyle en çok kasvet yaşayan şahıslardan biri olan Musk, parodi hesap konusundaki fikrini paylaştı.

Parodi hesap olduklarını açıkça belirtmeyen hesaplara yaptırım uygulanacağını belirten Musk, “Bundan sonra kurallara uymayan parodi hesaplar kalıcı olarak askıya alınacak. Daha evvel, hesabı askıya almadan evvel uyarıyorduk. Lakin artık yaygın doğrulamayı kullanıma sunduğumuz için rastgele bir ihtar olmayacak.” tabirlerine yer verdi.

Twitter, bir müddettir toplumsal medya trolleri ve ırkçılar sebebiyle güç günler geçiriyor. Analistler, birtakım bireylerin platformun yeni kurallarını test etmek için nefret telaffuzlarının dozunu artırdığını düşünüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!