YouTube

Ubisoft’ta sular durulmuyor! Çalışanlar grev başlattı

Son vakitlerde arka arda iptal haberleri aldığımız Ubisoft, berbat gidişatını devam ettiriyor. Şirket, toplamda üç adet duyurulmamış oyununu iptal edip şimdi çıkışını gerçekleştirmeyen Skull and Bones’u da altıncı defa erteledi. Mali istikametten makûs günler geçiren şirket, çalışanlarını da şad edemiyor. O denli ki, Ubisoft çalışanları grev yapmaya hazırlanıyor.

Ubisoft çalışanları greve hazırlanıyor!

Son günlerde mali açıdan hayal kırıklığı yaratan Ubisoft, bir darbe de çalışanlarından yedi. Şirketin CEO’su Yves Guillemot’un şirketin son çeyreğindeki berbat mali gidişatın sorumlusu olarak çalışanları göstermesinin akabinde Ubisoft Paris çalışanları grev davetinde bulundu. ”Top sizde” üzere bir açıklama yapan Guillemot, çalışanlarını kızdırmış üzere görünüyor.

CEO Guillemot, geçen hafta çalışanlara gönderdiği mailde şu sözleri kullandı:

”Bugün, muvaffakiyete giden yola geri dönmemizi sağlamak için tüm gücünüze ve bağlılığınıza her zamankinden daha fazla gereksinimim var. Ayrıyeten, mümkün olduğunca verimli ve yalın olmamızı sağlamak için her birinizden harcamalarınız ve teşebbüsleriniz konusunda bilhassa dikkatli olmanızı istiyorum. Bu programı vaktinde ve beklenen kalite düzeyinde teslim etmek ve herkese neler başarabileceğimizi göstermek için top sizde.”

Bu e-postaya cevap olarak personel sendikası olan Solidaires Informatique’in Ubisoft Paris şubesi açıklamasında, Guillemot’un hatası bir kere daha çalışanlara atmaya çalıştığını belirtiyor. Ayrıyeten çalışanlar, CEO’nun bahsettiği ”mümkün olduğunca verimli ve yalın olma, her şeyimizi verme” davetlerinin fazla mesaiye, tükenmişliğe ve idare baskısına neden olacağını söylüyor.

Ubisoft Paris çalışanları, 27 Ocak tarihinde ”Top bizde fakat para cebinde” yazarak grev eylemi davetinde bulundu. Ayrıyeten sendika, ”Bay Guillemot ve grubu sırf güç ilgisinden anladığı için, Ubisoft Paris çalışanlarını 27 Ocak Cuma günü öğlenden sonra saat 14:00 ile 18:00 ortasında greve gitmeye çağırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sendika ayrıyeten, Guillemot’u çalışanlarından çok şey istemekle ve rastgele bir karşılık vermemekle suçluyor. Bu sebepten dolayı çalışanlar Ubisoft’tan dört adet talepte bulundu. Bunlar:

  • Enflasyonu telafi etmek maksadıyla yıllık artışlardan bağımsız olarak tüm maaşlara anında %10 zam
  • Haftada 4 gün çalışma uygulamasına odaklanılarak daha güzel çalışma koşulları
  • Yerel ve global işgücü evrimin konusunda şeffaflık
  • Gizli işten çıkarmalara karşı güçlü bir taahhüt ve çalışanları istifaya iten makûs niyetli idare siyasetlerinin kınanması

Ubisoft’un bu davetlere yansısı ne olacak şimdi muhakkak değil. Pekala siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce hangi taraf haklı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al