Teknoloji

Ünlü ekonomist stagflasyon konusunda uyardı! stagflasyon nedir?

Enflasyon, yatırımcılar için güç vakitlerin önde gelen bir tahmincisidir ve birçok varlık ayı piyasası, bu göstergenin yükselmesiyle başlama eğilimindedir. Artan enflasyon ekseriyetle, agresif hareketleri enflasyonu süratle düşürmeyi hedefleyen merkez bankalarının faiz artırımlarından evvel gelir.

Ünlü ekonomist stagflasyon konusunda uyardı! stagflasyon nedir?

Merkez bankalarının bu atılımları, para arzı sıkılaştığı ve borçlanmanın daha değerli olduğu için çoklukla daha yavaş ekonomik aktivite formunda yan tesirlere sahiptir. Bununla birlikte, ekonomist Nouriel Roubini’nin yeni kitabında “MegaTehditler: geleceğimizi tehlikeye atan on tehlikeli eğilim ve bunlardan nasıl kurtuluruz” dediği üzere, enflasyondan daha fazla bir piyasa gerilemesi varsa, rahatsız edici eğilimler ortaya çıkabilir.

Yani Roubini, yeni kitaplarını ve pazarlarda gördüğü tasa verici trendleri tartışmak için 18 Ekim’de TD Ameritrade Network’e katıldı. Piyasaların şu anda enflasyona çok fazla odaklanıp odaklanmadığı sorusuna Roubini, şunları söyledi:

“Evet! Yalnızca enflasyon değil, 1970’lerdeki üzere stagflasyon, yükselen enflasyon ve negatif ekonomik büyüme olacak, lakin 70’lerden daha berbat olacak. Büyük bir stagflasyonist borç krizi bekliyorum.”

İlk sıkıntılar ve çözümler

Roubini, öbür şeylerin yanı sıra, büyümeyi düşüren ve enflasyonu yükselten olumsuz kısa vadeli arz şoku, Ukrayna’daki savaş, Covid’in tedarik zincirleri üzerindeki tesirleri ve ABD’deki “sıfır-Covid” siyaseti nedeniyle stagflasyonun gerçekleştiğini düşünüyor.

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film sitesi - piar ne demek - bir finansçı - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al - slot siteleri - canlı casino siteleri