YouTube

Valve yüzlerce Steam Deck dağıtacak! Ancak Türkiye listede yok

The Game Awards yıl içinde çıkan en âlâ oyunların ödüllendirildiği bir aktiflik. Her yılın sonunda düzenlenen bu tertip, bu yıl 8 Aralık tarihinde Kaliforniya’daki Microsoft Theater‘da gerçekleştirilecek. Bölümün önde gelen insanları ve kuruluşlarının katıldığı aktiflik her senee büyük bir merakla bekleniyor.

Her dakika bir Steam Deck

Organizasyonda kazananlar ise oyunseverler ve heyet tarafından kullanılan oylarla belirleniyor. Oylamanın birinci basamağı 28 Kasım’da başladı. İkinci çeşit ise bugün (1 Aralık) tarihinde başlıyor. Şayet sizde aday gösterilen oyunlara oy vermek istiyorsanız Players’ Voice sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Oyun dalındaki en büyük şirketlerden birisi olan Valve de aktiflik boyunca birtakım büyük mükafatlar dağıtacağını açıkladı. Oyun şirketi aktiflik boyunca toplamda 97 bin 350 dolarlık ödül dağıtacağını açıkladı. Bu hususta en büyük ödül ise Steam Deck olacak.

Valve tarafından Şubat 2022’de piyasaya sürülen taşınabilir bir oyun konsolu olan Steam Deck bu manada oyunseverler için hayli cezbedici görünüyor. 7 inç boyutundaki ve 1280 x 800 çözünürlüğe sahip olan oyun konsolu, Steam üzerindeki tüm oyunlara uygun yapısı ile dikkat çekiyor. Steam Deck ayrıyeten tam bir Linux tabanlı masaüstü bilgisayar olarak çalışması için bir monitöre bağlanabiliyor.

Valve tarafından yapılan açıklamaya nazaran göre yaklaşık 150 dakika sürmesi planlanan The Game Awards’ın canlı yayınında her dakika bir adet 512 GB Steam Deck dağıtılacak. Bu 150 Steam Deck’i kazanmak için ise maalesef birtakım kısıtlamalar bulunuyor. Bu kısıtlamalar ortasında en kıymetlisi ise ikramları alabilmek için ABD, Kanada, İngiltere ve Avrupa Birliği ülkelerinde yer alma zaruriliği.

Bunun yanı sıra Steam Deck çekilişine kayıt olmak için 14 Kasım 2021 ile 14 Kasım 2022 tarihleri ortasında Steam üzerinden bir satın alma süreci gerçekleştirmiş olmak gerekiyor. Çekilişe katılmak için ayrıyeten canlı yayınlanacak olan etkinliği Steam Mağazası sayfasında veya SteamTV üzerinden takip etmek gerekiyor.

Valve, 150 Steam Deck dağıtarak The Game Awards‘ı hiç kuşkusuz daha renkli bir hâle getirecek. Ülkemizde bu çekilişin olmaması is epey can sıkıcı. Pekala siz The Game Awards ve Valve’in dağıttığı armağanlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking