Teknoloji

Volkswagen efsane modelini Türkiye’ye geri getiriyor! Peynir ekmek üzere gidecek!

Belli bir yıla kadar Türkiye pazarında var olan ve epeyce âlâ satış sayıları yakalayan Volkswagen Jetta, sonrasında ise her nedense Türkiye’den ayrılmıştı. Artık Güney Amerika ülkelerinde satılan arabanın 2022 versiyonu bu ülkelerde de büyük ilgi gördü. Türkiye’de C sınıfı sedan modellere olan ilginin artması üzerine Jetta’yı bu pazara tekrar getirmeyi hedefleyen Volkswagen, bunun için kolları sıvadı bile.

Volkswagen efsane modelini geri getiriyor! Peynir ekmek üzere gidecek!

Peki ancak 2022 Volkswagen Jetta kullanıcılara neler sunuyor? Kaputun altında 1.5 litrelik bir motorun yer aldığını söyleyerek işe başlayalım. 160 beygir güç ve 249 nm tork üreten bu motor, DSG şanzımanı ile ahenk içerisinde çalışıyor. Daha fazla güç isteyenleri de düşünen Volkswagen, modeline 2.0 litrelik bir öteki seçenek daha ekliyor. Bu motor ise fabrika bilgilerine nazaran 231 beygir güç ve 349 nm tork üretebiliyor.

8 inçlik dijital gösterge paneli ile düzgün iş çıkartacağının sinyallerini veren Jetta, üst paketlerde ise bunu 10 inç olarak sunuyor. Bilgi – cümbüş ekranı tarafında da çabucak hemen tıpkı standartlar mevcut ve bu da kullanıcıları şad etmeye yetiyor. Sürat sabitleme ve yaya algılama üzere özelliklerin standart olarak geldiği Volkswagen Jetta’nın 2023 yılının sonlarına gerçek ülkemize gelebileceği söz ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al