YouTube

PS5 stoklarında sevindiren gelişme! Fiyatlar ucuzlar mı?

2020 yılında duyurulduğundan bu yana PlayStation 5 stok kıtlığıyla boğuşan Sony, nihayet sorunu çözmüş üzere duruyor. Sony CEO’su Jim Ryan, önümüzdeki yıldan itibaren Asya ve Japonya’da daha fazla PS5 konsolunun piyasaya sürüleceğini lisana getirdi.

PlayStation 5 stok sorunu 2023’te çözülecek

Sony, geçtiğimiz aylarda yayınladığı mali raporda PS5 üretimini sınırlayan tedarik zinciri derdindeki sorunu çözdüğünü duyurmuştu. Sony CEO’su Jim Ryan’dan gelen yeni açıklama ise PlayStation 5 dağıtımının hızlanacağını gösteriyor.

Sony Japonya’da yer alan açıklamaya nazaran, Asya ve Japonya’daki stok sorunu 2023’te çözülecek. Çok daha fazla konsolun pazara sunulacağını ve müşteri talebini karşılayacağını öngören Sony, 2023’le birlikte PlayStation 5’i “yeniden duyurmuş olacak”.

2020’nin Kasım ayında, global pandeminin ortasında duyurulan PlayStation 5, tedarik zinciri sorunu yaşayan eserler kervanına katılmıştı. Bununla birlikte dünya çapında yarı iletken kıtlığı meydana geldi. Ayrıyeten rakibi Xbox Series X/S’in de başarılı olması, son iki yılda işleri kızıştırdı.

Sony CEO’su yarı iletken ıstırabına karşı nasıl bir tahlil ürettiklerini açıklamadı. Yalnızca Sony’nin sorunu çözdüğünü ve 2023’te pazara daha fazla konsol sağlayacaklarını söyledi. Alışılmış bunun birinci olarak Asya pazarına, akabinde ABD ve Avrupa’ya yayılacağı düşünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al