Teknoloji

Volvo’nun elektrikli araçları ucuzluyor: Volvo CEO’sundan açıklama!

Şu anda elektrikli arabalar, karşılaştırılabilir yakıtla çalışan otomobillerden çok daha değerli. Bu, temel olarak araçlarda kullanılan pilin yüksek maliyetinden kaynaklanıyor. Araba üreticileri yıllardır pil fiyatları düştükçe ve artan üretim ölçek ekonomilerine yol açtıkça EV’lerin ucuzlayacağını söylüyor. Büyük olasılıkla gerçek ve muhtemelen vakitle ucuzlama olacak, lakin COVID-19 salgını, çip ezası ve süratle yükselen gaz fiyatları EV’lere olan talebi artırdı ve bu da tam karşıtı fiyatların yükselmesine neden oldu.

Volvo, elektrikli araçlar ve akaryakıtlı araçlar ortasındaki fiyat farkının üç yıl içinde ortadan kalkacağını düşünüyor. Elektrikli arabaların içten yanmalı motorla çalışan arabalara kıyasla gelecekteki fiyat gelişimini açıklayan Volvo CEO’su Jim Rowan, bugünden iki ila üç yıl sonra Volvo, elektrikli arabaların fiyat tablosunun akaryakıtlı ve dizel arabalara emsal olacağını tabir etti. Tıpkı vakitte Rowan, hükümet sübvansiyonlarının (İsveç’te yakın vakitte iptal edilen iklim prim sistemi gibi) artık gerekli olmayacağına inanıyor.

Rowan, hiçbir şirketin kârlı olmak için devlet sübvansiyonlarına güvenemeyeceğini söylüyor. Hammadde ve bileşenlere olan talep, elektrikli araba akülerinin fiyatlarını artırmış olsa da, Jim Rowan, fiyatların süratle düşeceğine yahut en azından elektrikli arabaların ve içten yanmalı motorla çalışan arabaların yakında eşit derecede değerli olacağına inanıyor.

Jim Rowan, “Teknoloji 2025 yılına kadar hazır olacak” dedi . “Aynı menzili elde etmek için daha az pile gereksinimimiz var, bu da maliyetleri düşürür. Bu olacak.” sözlerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi