YouTube

WhatsApp arama kalitesini önemli manada arttırıyor

Aramalar sekmesine bir ‘Arama Bağlantıları’ seçeneği eklenecek ve kullanıcılar, başka platformlarda basitçe paylaşılabilecek bir sesli yahut imajlı arama için bir ilişki oluşturabilecek. Meta’ya ilişkin iletileşme servisi, özelliğin bu hafta içinde kullanıma sunulacağını, lakin kullanıcıların uygulamanın en son sürümünü çalıştırdıklarından emin olmaları gerektiğini söyledi. Bu ortada WhatsApp, yakında iletileşme uygulamasında 32 iştirakçiye kadar küme görüntü görüşmelerini de test etmeye başlayacağını duyurdu.

Sosyal medya platformu Facebook’taki bir gönderide Zuckerberg, WhatsApp’ın kullanıcıların bir temas oluşturmasına ve bunu anlık iletileşme uygulamasında arkadaşları ve aileleri ortasında paylaşmasına imkan tanıyan Arama Temasları özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu. Tıpkı platformlar ortasında Google Meet yahut Microsoft Teams davetleri için ilişkiler üzere, şahıslar burada da ilişkiyi tıklayıp tek bir dokunuşla davete katılabilir ve bir davete katılabilir.

WhatsApp arama kalitesini önemli manada arttırıyor

Meta’ya ilişkin şirket, hangi platformların özelliği destekleyeceğinden açıkça bahsetmemiş olsa da, Davetler sekmesinden bahsedilmesi, en azından Android ve iOS’ta kullanılabileceğini gösteriyor.

Bir aramaya irtibat oluşturmak için, kullanıcılar Aramalar Sekmesi içindeki Arama irtibatları oluştur seçeneğine dokunabilir ve sesli yahut imajlı arama için bir ilişki oluşturabilir ve bunu aileleri ve arkadaşlarıyla paylaşabilir. Unutulmamalıdır ki, kullanıma sunma bu hafta başlayacak ve bir irtibat oluşturmak için uygulamanın en son sürümüne sahip olmanız gerekiyor.

Bu ortada şirket, WhatsApp’ta 32 iştirakçiye kadar küme manzaralı görüşmelerini test etmeye başladığını da duyurdu. Özelliğin ayrıntıları yakında paylaşılacak. WhatsApp’ın aslında sesli aramaları gruplamak için 32’ye kadar iştirakçi eklemenize müsaade verdiğini de hatırlatmak gerek.

Bu özellik hem Android hem de iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilir. 32’ye kadar iştirakçiyi destekleyen imajlı görüşmeleri tanıtmak, hala geliştirilmekte olan WhatsApp Toplulukları özelliğine genişleme yol haritasında bir adım olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom