Telefon

WhatsApp, Eşlik Modu özelliğini kullanıma sunuyor!

Meta’nın anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, son vakitlerde birçok özellik üstünde çalışıyor. Bunlardan birisi de Eşlik Modu. Kelam konusu özellik ile artık birden fazla aygıtla tek hesaba bağlanabileceğiz. İşte ayrıntılar…

WhatsApp, Eşlik Modu özelliğini test ediyor!

WhatsApp’ın yeni özelliği, 4 farklı aygıtın tek hesaba senkronize olarak bağlanmasına imkan sunuyor. Alışılmış şimdi test evresinde ve sırf tester kümesindeki Android kullanıcılarına sunuldu. Özelliğin tüm WhatsApp kullanıcılarına ne vakit sunulacağı belirsizliğini koruyor. Fakat kestirimler, önümüzdeki ayı işaret ediyor.

Eşlik modu özelliğinin etkin olup olmadığını WhatsApp kayıt kısmından denetim edebilirsiniz. Bunun için uygulamayı telefonunuzdan silmeniz (Mesajlarınızı yedeklemeyi unutmayın) gerekiyor. İkinci telefondan hesaba giriş yapabilmek için kayıt kısmından sağ üstteki üç nokta ikonuna basmalı, sonrasında ise “Cihaza bağlan” seçeneğine tıklamalısınız. Bu seçenek sizde görünmüyorsa, test kullanıcısı değilsiniz demektir.

WhatsApp’tan aramalar için yeni mod geliyor!

Eşlik Modu ile dikkatleri üstüne çeken WhatsApp, geçtiğimiz günlerde kümelerin otomatik olarak sessize alınacağı bir özellik üzerinde çalıştığını duyurdu. Dün ise bu özelliği kararlı sürüme getirdi. Bu formda kalabalık kümelere sahip kullanıcıları gereksiz bildirimlerden kurtarmayı planlıyor. WhatsApp’ın bu özelliğin ardına test ettiği Rahatsız Etmeyin modu da yeniden misal bir fonksiyonla davetler için çalışacak.

Bu mod ise aramaları otomatik olarak kapatacak. Yani kullanıcılar dinlenmek istediklerinde ve meşgul olduklarında davetleri görmeyecek. Test basamağında olan bu özellik telefonlarda olan klasik Rahatsız Etmeyin ile benzerlik gösteriyor. Ama sadece bağlı olduğu uygulama için çalışıyor.

Peki sizler WhatsApp’ın Eşlik Modu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce kullanışlı bir özellik mi? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!