Telefon

WhatsApp hesaplarının çalınmasından bu uygulamalar sorumlu!

Bleeping Computer’ın bildirdiğine nazaran Meta, resmi olmayan WhatsApp Android uygulamalarını kullanarak bir milyondan fazla hesabı çaldıkları için “HeyMods”, “Highlight Mobi” ve “HeyWhatsApp” üzere iş yapan şirketlere dava açtı. Şikayete nazaran, makus emelli yazılım bulaşmış uygulamalar birkaç APK sitesinde ve hatta Google Play Store’da mevcuttu.

San Francisco’daki ABD Bölge Mahkemesinde açılan davaya nazaran, “Kurbanlar Makûs Maksatlı Uygulamaları yükledikten sonra WhatsApp kullanıcı kimlik bilgilerini girmeleri istendi. Davalılar, Berbat Gayeli Uygulamaları, kullanıcının kimlik bilgilerini WhatsApp bilgisayarlarına iletmek ve kullanıcıların hesap anahtarlarını ve kimlik doğrulama bilgilerini almak için programladılar.”

WhatsApp hesaplarının çalınmasından bu uygulamalar sorumlu!

Söz konusu uygulamalar, öbürleri ortasında “Zap için Tema Mağazası” ve “WhatsPlus 2021 GB Yo FM HeyMods için AppUpdater” olarak isimlendiriliyor. Bleeping Computer’a nazaran, ikinci uygulama Google Play Store için bir milyondan fazla sefer yüklendi.

Meta’nın bulgularının Google ile paylaşıldığını ve Temmuz ayında Google Play Protect’in uydurma uygulamaları tespit edip devre dışı bırakacak halde güncellendiğini de kelamlarına ekledi. “Ayrıca HeyMods’a karşı yaptırım uyguluyoruz… ve HeyMod’ları ve onlar gibilerini sorumlu tutmak için yasal seçenekleri araştıracağız” dedi.

Meta, geliştiricilerin mutabakatlarını faal bir biçimde ihlal ettiğini söyledi, lakin şikayet, şirketlerin üç farklı bölgenin (Hong Kong, Pekin ve Tayvan) maddelerine nazaran organize edildiğini gösterdiğinden yargı yetkisi net değil. Her durumda, Cathcart rastgele bir uygulama için kozmik olarak geçerli olan kimi tavsiyelerde bulundu: “Farklı bir WhatsApp biçimi kullanan arkadaşlarınızı yahut ailenizi görürseniz, lütfen onları sırf emniyetli bir uygulama mağazasından yahut direkt resmi web sitemizden WhatsApp kullanmaya teşvik edin.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!