Telefon

WhatsApp için kıymetli uyarı! Türkiye’deki kullanıcılar amaçta

Dünyanın en çok kullanılan iletileşme platformu WhatsApp, son vakitlerde çeşitli güvenlik meseleleriyle gündemde yer alıyor. Artık de siber güvenlik araştırmacıları, YoWhatsApp adlı tanınan bir WhatsApp modunun, berbat gayeli sürümünü ortaya çıkardı. Araştırmacılara nazaran yeni modun gayesinde Türkiye’deki kullanıcılar yer alıyor.

Siber hatalılar, Snaptube üzerinden YoWhatsApp reklamı yapıyor

WhatsApp, dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip. Buna karşın pek çok kullanıcı, uygulamanın sunduğu birtakım özelliklerden şad değil. Bu nedenle de birçok kullanıcı, sohbetler için özel art planlar, yazı tipleri yahut muhakkak konuşmalara şifre muhafazalı giriş için farklı WhatsApp modlarını indirmeyi tercih ediyor. Lakin bu modlar birden fazla vakit inançlı olmuyor.

Siber güvenlik araştırmacıları, YoWhatsApp isimli tanınan bir WhatsApp modunda berbat hedefli bir sürüm keşfetti. Resmi uygulamada yer almayan çeşitli özelliklere sahip olan bu mod, kullanıcılara kıymetli özellikler sağlıyor. Bunlar ortasında ücretli abonelik başlatma ve diğer Truva atlarını indirebilme gibi özellikler yer alıyor. Lakin araştırmacılara nazaran bu modun yeni sürümü, kullanıcıların hesaplarının erişim anahtarlarını çalıyor.

Söz konusu olan mod Snaptube uygulaması ile duyuruldu ve Vidmate ile dağıtıldı. Bu sayede mod, kullanıcılar tarafından daha az kuşkulu duruyor ve kurban sayısının artmasına neden oluyor. Daha öncesinde Kaspersky araştırmacıları, WhatsApp’ın tehlikeli Triada Taşınabilir Truva atını yayan farklı bir modunu keşfetmişti.

Şimdi ise araştırmacılar, saldırganların YoWhatsApp’taki değişikliklerle dünya genelinde olan ağır ilgiden yararlanmaya çalıştığını öne sürdü. Siber hatalılar, daha fazla kullanıcıyı etkilemek için farklı formüller denemeyi sürdürüyor. Facebook, YouTube ve Instagram’da görüntü indirmek için tercih edilen Android uygulaması Snaptube’da YoWhatsApp modunun reklamını yapıyorlar.

Dünyanın çabucak hemen her yerinden kullanıcılar, bu tehditten etkilendi. Etkilenenlerin yüzde 27’si ise Orta Doğu, Afrika ve Türkiye gibi yerlerde yer alıyor. Ayrıyeten Kaspersky araştırmacılarının tespitine nazaran bu durumdan etkilenenlerin yüzde 9’u Türkiye’de bulunuyor.

Peki, siz YoWhatsApp modu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

whatsapp
WhatsApp mod
WhatsApp siber
whatsapp türkiye
yowhatsapp

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!