YouTube

WhatsApp kalite bozulmadan fotoğraf nasıl gönderilir?

WhatsApp, Telegram ve Signal üzere iletileşme uygulamaları, sunucu maliyetleri nedeniyle fotoğrafların çözünürlüklerini düşürerek yüklemeye müsaade veriyor. Günümüzün en tanınan iletileşme uygulaması: WhatsApp kalite bozulmadan fotoğraf göndermeye müsaade veriyor. Pekala nasıl? İşte cevabı!

WhatsApp kalite bozulmadan fotoğraf gönderme

WhatsApp uygulaması üzerinden gönderdiğiniz medya belgeleri, muhakkak algoritmalar ile kalitesi düşürüldükten sonra karşı tarafa iletilir. WhatsApp üzerinden yüksek kaliteli fotoğraf göndermenin 2 farklı yolu bulunuyor.

En çok kullanılan usullerden biri yüksek kalitede fotoğraf gönderirken evrak olarak gönder özelliğini kullanmak. Bu formülü WhatsApp Web, iOS ve Android sürümlerinde gerçekleştirebilirsiniz.

  • Fotoğrafı göndermek istediğiniz kişi yahut kümenin ileti penceresini açın
  • Sohbet ekranında yer alan ataş simgesine tıklayın
  • Karşınıza çıkan seçeneklerden Döküman (Document) seçeneğine tıklayarak göndermek istediğiniz fotoğrafı yüksek kalitede iletebilirsiniz.

Yüksek kalitede fotoğraf göndermenin bir öbür tekniği ise sıkıştırarak göndermek. Bu sistem, birden fazla fotoğraf göndereceğiniz vakit görselleri daha süratli ve kolay bir biçimde iletmenizi sağlayacaktır.

  • Dosya yöneticisini açarak göndermek istediğiniz fotoğrafların olduğu klasöre girin.
  • Ardından göndermek istediğiniz fotoğrafları seçerek .zip belgesi haline getirin. (Bu yol için iOS kullanıcılarının ek program kullanması gerekebilir.)
  • Zip evrakını göndermek istediğiniz kişi yahut kümenin ileti penceresini açın.
  • İlk formülde belirttiğimiz sohbet ekranındaki ataş simgesine tıklayın.
  • Karşnıza çıkan seçeneklerden Döküman’a tıklayarak oluşturduğunuz Zip evrakını seçin.

Google Drive, Dropbox ve Yandex Disk üzere bulut depolama platformlarını kullanarak da kalitesi bozulmadan fotoğraf gönderme süreci gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking