Telefon

WhatsApp, Ortak Hesap özelliğini kullanıma sunuyor!

Meta’nın anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, son vakitlerde birçok özellik üstünde çalışıyor. Bunlardan birisi de Ortak Hesap. Kelam konusu özellik ile artık birden fazla aygıtla tek hesaba bağlanabileceğiz. İşte ayrıntılar…

WhatsApp, Ortak Hesap özelliğini test ediyor!

WhatsApp’ın yeni özelliği, 4 farklı aygıtın tek hesaba senkronize olarak bağlanmasına imkan sunuyor. Doğal şimdi test kademesinde ve sırf tester kümesindeki Android kullanıcılarına sunuldu. Özelliğin tüm WhatsApp kullanıcılarına ne vakit sunulacağı belirsizliğini koruyor. Fakat iddialar, önümüzdeki ayı işaret ediyor.

Ortak Hesap özelliğinin etkin olup olmadığını WhatsApp kayıt kısmından denetim edebilirsiniz. Bunun için uygulamayı telefonunuzdan silmeniz (Mesajlarınızı yedeklemeyi unutmayın) gerekiyor. İkinci telefondan hesaba giriş yapabilmek için kayıt kısmından sağ üstteki üç nokta ikonuna basmalı, sonrasında ise “Cihaza bağlan” seçeneğine tıklamalısınız. Bu seçenek sizde görünmüyorsa, test kullanıcısı değilsiniz demektir.

WhatsApp’tan aramalar için yeni mod geliyor!

Ortak Hesap ile dikkatleri üstüne çeken WhatsApp, geçtiğimiz günlerde kümelerin otomatik olarak sessize alınacağı bir özellik üzerinde çalıştığını duyurdu. Dün ise bu özelliği kararlı sürüme getirdi. Bu formda kalabalık kümelere sahip kullanıcıları gereksiz bildirimlerden kurtarmayı planlıyor. WhatsApp’ın bu özelliğin gerisine test ettiği Rahatsız Etmeyin modu da tekrar misal bir fonksiyonla davetler için çalışacak.

Bu mod ise aramaları otomatik olarak kapatacak. Yani kullanıcılar dinlenmek istediklerinde ve meşgul olduklarında davetleri görmeyecek. Test kademesinde olan bu özellik telefonlarda olan klasik Rahatsız Etmeyin ile benzerlik gösteriyor. Lakin sadece bağlı olduğu uygulama için çalışıyor.

Peki sizler WhatsApp’ın Ortak Hesap hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce kullanışlı bir özellik mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!