YouTube

YouTube canlı yayınlarındaki en büyük sorun tahlile kavuşuyor

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte artık hayatımızda pek çok yeni kavram ve tecrübelerin olmaya başladığını söylemek mümkün. Örneğin yakın vakte kadar canlı yayın yapma yahut açıklamalarda bulunma sırf tanınmış insanların yahut devlet yetkililerin başvurduğu bir şeydi. Lakin toplumsal medya bu bahiste da epey kıymetli bir gelişimin tabanını hazırladı.

Artık rastgele bir mevzuda kendinizi ehil hissediyorsanız, o mevzuya ait bir YouTube kanalı açabilir ve takipçilerinizi o mevzu hakkında bilgilendirebilirsiniz. Üstelik YouTube’un yeni özellikleri sayesinde, canlı yayın yapmanız ve bu canlı yayın esnasında takipçilerinizin sorularını yanıtlamanız da mümkün. Lakin canlı yayın esnasında yanıtlanacak soruların takibi hayli kıymetli bir sıkıntıydı.

YouTube canlı yayınlarındaki en büyük sorun tahlile kavuşuyor

Bugüne kadar gördüğümüz örneklerde, yayıncı bir soruyu seçerek cevaplamaya başlar fakat takipçiler hangi soruya cevap verildiğini anlayana kadar iş işten geçerdi. İşte YouTube tarafından geliştirilen yeni bir özellik sayesinde artık yayıncı, cevaplamak istediği soruyu soru-cevap kısmının en üstüne taşıyabilecek. Bu sayede herkes cevaplanan sorunun hangisi olduğunu rahat bir halde takip edebilme imkanına kavuşmuş olacak.

Öte yandan tek yenilik de bu değil. YouTube kullanıcı sayısını arttırmak ve bunu yaparken de yeni kullanıcılarını elinde tutabilmek için değerli tasarım güncellemeleri yapmaya da devam ediyor. Bakalım ünlü toplumsal medya platformunun bu atılımları kullanıcılarından nasıl karşılık bulacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/