Teknoloji

WhatsApp son derece mantıklı yeni özelliğiyle kullanıcılarını sevindirdi

WhatsApp bu yılı en hareketli geçiren isimlerden biri. Son vakitlerin en etkin periyodunu geçiren Amerikalı teknoloji devi, geçtiğimiz aylar içerisinde servis ettiği güncellemelerle hem uygulamaya yeni özellikler kazandırdı hem de mevcut özelliklerini geliştirdi. Fakat teknoloji devi için bu sene daha bitmedi ve üzerinde çalışılan birçok yeni özellik mevcut.

Şirkete yakın kaynaklardan gelen son bilgilere nazaran Amerikalı teknoloji devi şimdilerde bir sefer görüntülenebilir biçiminde gönderilen görüntü ve fotoğraflar üzerinde çalışıyor. Beta kullanıcılarında test edilmeye başlanılan bu özelliğe nazaran, artık bir kere görüntülenebilir biçiminde gönderilen fotoğraf yahut görüntüler açıldığında, telefondan ekran imgesi alınamayacak ya da görüntü kaydı yapılamayacak.

WhatsApp son derece mantıklı yeni özelliğiyle kullanıcılarını sevindirdi

Eğer kullanıcı bu esnada ekran görüntüsü almak ya da görüntü kaydı yapmak isterse, o vakit güvenlik önlemleri nedeniyle bu özelliğin kullanılamadığı ihtar ile karşılaşacak. Tabi bu durum, akıllı telefonlarda dahili olarak bulunan ekran manzarası alma yahut görüntü kaydı yapma programları için geçerli. Şayet üçüncü parti bir uygulama kullanılarak bu özellikler denenmek istenirse, o vakit ekran imgesi yahut görüntü kaydı alınabilecek lakin bu içeriklere bakıldığında simsiyah bir ekranla karşılaşılacak. Yani anlayacağınız WhatsApp amacına uygun olarak gönderenin yalnızca bir kere görünmesini sonra unutulmasını istediği içeriklerin mahremiyetini koruyacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/