YouTube

WhatsApp, yıllardır beklenen o özelliği sonunda kullanıma sunuyor

İnternet tabanlı anlık bağlantı servisleri ortasında yaşanan rekabette, WhatsApp’ın ezici bir üstünlüğü olduğu gerçek. Her ne kadar bir vakitler bu platform için pek çok rakip ismi söylem edilmiş olsa da şimdilerde tek önemli rakibinin Telegram olduğunu söyleyebiliriz. Ancak WhatsApp’ın kullanıcı sayısının Telegram’ın kullanıcı sayısının neredeyse 4 katı olduğunu biliyoruz. İşte ortadaki farkı kapatabilmek için WhatsApp’ta olmayan özelliklerine güvenen Telegram’ın bu planı, WhatsApp tarafından boşa çıkarılmak isteniyor.

Nitekim Amerikalı irtibat servisi, şu sıralar yeni bir özellik üzerinde çalışmaya başladı. WABetaInfo tarafından servis edilen görselden de anlaşılacağı üzere, kullanıcılar artık WhatsApp üzerinden orjinal kalitede fotoğraf paylaşımı yapabilecekler. Bu özellik WhatsApp kullanıcılarının uzun yıllardır talep ettiği lakin Amerikalı toplumsal medya devinin kulaklarını tıkadığı bir beklentiydi.

WhatsApp, yıllardır beklenen o özelliği sonunda kullanıma sunuyor

Bu durumu hayli yeterli kıymetlendiren Telegram ise, yıllardır kullanıcılarına özgün kalitede fotoğraf gönderme imkanı sunuyor ve bu özellik sayesinde kullanıcı sayısını her gün arttırıyor. Öte yandan WhatsApp’ın son atılımıyla birlikte bu fark ortadan kalkmış olacak.

WABetaInfo tarafından paylaşılan görsele baktığımız vakit, rastgele bir fotoğraf seçildiğinde bu fotoğraf için seçilecek araçlar menüsünde bulunan dişli çarka tıklayıp oradan fotoğraf kalitesini seçecek olan kullanıcılar bu sayede birbirleriyle istedikleri kalitede fotoğraf paylaşabilecekler. Özelliğin şimdi test evresinde olduğunu fakat kısa bir mühlet içerisinde kullanıma sunulmasını beklediğimizi de belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!