YouTube

WhatsApp’ta artık ekran imajı alınamayacak!

Dünyanın en tanınan iletileşme platformu olan WhatsApp, arkadaşlıkları bozacak yeni bir özellik alıyor. Uygulamaya daha fazla zımnilik kazandırmak isteyen platform, tek sefer açılabilen ekran imgesi yahut görüntülerin kaydedilmesini engelleyecek. Ekran imgesi alınmasına yahut görüntü kaydı yapılmasına müsaade verilmeyecek.

Gizlilik değerleri geldi

Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından Ağustos ayında açıklanan zımnilik tedbirleri WhatsApp’a gelmeye başladı. Android için WhatsApp 2.22.22.3 sürümünde test edilebilen yeni özellik kapsamında, “Bir kere görüntüle” olarak işaretlenen medyaların ekran manzarasını ve görüntüsünü kaydetmek mümkün olmayacak.

Kullanıcılardan yansılar geldi

WhatsApp, “Bir sefer görüntüle” seçili medyayı kaydetmek istediğinizde “Güvenlik siyaseti nedeniyle ekran imgesi alınamıyor” biçiminde bir ihtar gösteriyor. Beta kullanıcıları ortasında test edilmeye başlanan bu değişiklik, kullanıcılardan karışık yansılar aldı.

Üçüncü parti yazılımlar kullanarak ekran imgesi yahut görüntü kaydı almak mümkün. Lakin kaydedilen imaj yahut görüntünün büsbütün siyah olduğu fark edildi. Ancak ekran imgesi almaya çalışsanız bile karşı tarafa bildirim gitmediğini belirtmekte yarar var.

Klasik bir prosedür olarak ikincil bir telefon yahut tablet kullanarak fotoğrafını/videosunu çekmek mümkün. Ayrıyeten WhatsApp Web‘e geldiğinde ise kayıt programlarıyla bu özelliğin atlatılabileceği düşünülüyor. Android için WhatsApp betaya sunulan bu özelliğin kararlı sürüme ne vakit geleceği bilinmeyen.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi