Telefon

WhatsApp’ta ekran manzarası almak tarihe karışıyor!

Popüler iletileşme uygulaması WhatsApp, arkadaşlıkları bozacak yeni bir özellik alıyor. Uygulamaya daha fazla kapalılık kazandırmak isteyen platform, tek sefer açılabilen ekran imgesi yahut görüntülerin kaydedilmesini engelleyecek. Ekran imajı alınmasına yahut görüntü kaydı yapılmasına müsaade verilmeyecek.

WhatsApp “Bir kere görüntüle” medyasının ekran imajı alınamayacak

Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından Ağustos ayında açıklanan zımnilik tedbirleri WhatsApp’a gelmeye başladı. Android için WhatsApp 2.22.22.3 sürümünde test edilebilen yeni özellik kapsamında, “Bir defa görüntüle” olarak işaretlenen medyaların ekran imgesini ve görüntüsünü kaydetmek mümkün olmayacak.

WhatsApp, “Bir kere görüntüle” seçili medyayı kaydetmek istediğinizde “Güvenlik siyaseti nedeniyle ekran imgesi alınamıyor” biçiminde bir ikaz gösteriyor. Beta kullanıcıları ortasında test edilmeye başlanan bu değişiklik, kullanıcılardan karışık reaksiyonlar aldı.

WABetaInfo tarafından aktarılan bilgiye nazaran, üçüncü parti yazılımlar kullanarak ekran imajı yahut görüntü kaydı almak mümkün. Lakin kaydedilen görüntü yahut görüntünün büsbütün siyah olduğu fark edildi. Lakin ekran imajı almaya çalışsanız bile karşı tarafa bildirim gitmediğini belirtmekte yarar var.

Klasik bir usul olarak ikincil bir telefon yahut tablet kullanarak fotoğrafını/videosunu çekmek mümkün. Ayrıyeten WhatsApp Web‘e geldiğinde ise kayıt programlarıyla bu özelliğin atlatılabileceği düşünülüyor. Android için WhatsApp betaya sunulan bu özelliğin kararlı sürüme ne vakit geleceği bilinmeyen.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/