Telefon

WhatsApp’tan aramalar için yeni mod geliyor!

WABetaInfo, dün blog hesabından Beta kullanıcıları için yeni özellik yayınladıklarını duyurdu. Anlık haberleşme uygulaması WhatsApp, Rahatsız Etmeyin modu üzerinde çalışıyor. Aramalar için çalışacak bu yenilik şimdilik test kademesinde yer alıyor. Pekala, özelliğin ayrıntıları neler ve nasıl çalışacak? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

WhatsApp Rahatsız Etmeyin modu, davetleri otomatik yanıtsız bırakacak!

Anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz günlerde kümelerin otomatik olarak sessize alınacağı bir özellik üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Platform, dün bu uygulamayı kararlı sürüme getirdi. Firma, bu formda birçok kalabalık kümeye sahip kullanıcılarının gereksiz bildirimlerden kurtarmayı planlıyor. WhatsApp’ın bu özelliğin ardına test ettiği Rahatsız Etmeyin modu, yeniden misal bir fonksiyonla davetler için çalışacak.

WhatsApp için Rahatsız Etmeyin modu, aktifleştirildiği durumlarda aramaları otomatik olarak kapatacak. Bu sayede kullanıcılar dinlenmek istedikleri ve meşgul oldukları vakitlerde davetleri görmeyecek. Yani test basamağında olan bu işlev, telefonlarda olan klasik Rahatsız Etmeyin özelliğiyle benzerlik gösteriyor. Ama tek farkı sırf bağlı olduğu uygulama içinde çalışıyor. Anlık haberleşme uygulamasının bu yeni özelliklerine baktığımızda kullanıcılarının özel alanlarına dikkat ettiği göze çarpıyor.

WhatsApp kullanıcıları, Rahatsız Etmeyin modunu etkinleştirdiğinde arayan ya da davet bırakan bireyler bunu göremeyecek. Mod açık olduğunda gelen aramalar ise Aramalar kısmında “Rahatsız Etmeyin Tarafından Susturuldu” etiketiyle yer alacak. Hülasa rastgele bir davet mod açık olduğu sırada gelirse kullanıcının kendisinin denetim etmesi gerekecek. Test basamağındaki mod, dün birtakım test kullanıcılarına sunuldu. Kararlı sürüme ne vakit geleceği ise şu an için muhakkak değil.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? WhatsApp üzerine gelmesini istediğiniz bir yenilik ya da uygunlaştırma var mı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!