YouTube

Twitter’da büyük karmaşa: Mavi tikler apansızın kaybolmaya başladı

Sosyal medya dünyasının son birkaç ayda Elon Musk ve Twitter’dan öteki bir şey konuşmadığı bilinen bir durum. Uzun bir müddet ünlü milyarderin tanınan toplumsal medya platformunu satın alıp almayacağını tartışan topluluklar, şimdilerde ise Twitter’a getirilen yeni özellikleri konuşuyor.

Bilindiği üzere Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınmasıyla birlikte atılan birinci adım, Mavi Tik ile Twitter Blue’nun birleştirilmesi ve yeni abonelik paketinin 7,99 dolardan satışa sunulması olmuştu. Abonelik sisteminin birinci kullanıma sunulduğu yer ise iOS platformuydu. Lakin gelen son haberler Elon Musk’ın bu bahiste geri adım attığını gösteriyor olabilir.

Twitter’da büyük karmaşa: Mavi tikler ansızın kaybolmaya başladı

Twitter Blue’ya abone olmak için telefonlarını eline alan pek çok iPhone kullanıcısı, Twitter’ın sol menüsünde bulunan abonelik teklifinin artık görülmesini söylüyor. Öteki bir kullanıcı kümesi ise kelam konusu menünün var olmaya devam etmesine karşın burada “Twitter Blue aboneliği ülkenizde kısa müddet içerisinde satışa sunulacak.” ihtarıyla karşılaştıklarını belirtiyorlar.

Akıllardaki soru ise bu durumun şuurlu bir hareket mi yoksa kusur mı olduğu. O denli ki Elon Musk, bilhassa birçok trol hesabın Mavi Tik almasından sonra ağır tenkitlere maruz kalmış ve Twitter’ın düzgünden düzgüne kullanılmaz bir mecra haline geldiği yorumlarını bertaraf etmekle uğraşmaya başlamıştı. Yeniden de kelam konusu gelişme hakkında şimdi resmi bir açıklamanın olmadığını da söyleyelim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!