Telefon

WhatsApp’tan kaydedilmeyen numaradan ileti geldiğinde kim olduğunu anlayacağınız yenilik geliyor

WABetaInfo, WhatsApp Android kullanıcıları için bir yeniliğin test edildiğini blog hesabından paylaştı. Test etabındaki yenilikte kaydedilmeyen numaralardan bildirilerde kullanıcı ismi numaradan evvel yer alacak. Yenilik sayesinden WhatsApp kullanıcıları, rehbere kayıtlı olmayan numaralardan bildirinin kim tarafından yollandığını daha kısa mühlet içinde anlayabilecek. Alışılmış ki bunun için öncelikle kullanıcının WhatsApp’a kendi ismiyle kayıtlı olması gerekiyor.

WhatsApp, telefon numaraları yerine kullanıcı ismine öncelik verecek

WhatsApp; sohbetlerde kullanıcıların kaydetmediği numara olduğunda öncelikle kalın biçimde numarayı, yanında da ince biçimde ismi görüntülüyor. Platform, artık 2.22.25.10 Android için WhatsApp beta güncellemesiyle bu durumu tam bilakis çevirecek.


WhatsApp sohbetler için kullanıcı ismi öncelik

Kısacası şayet numara rehbere kayıtlı değilse bildirisi gönderen kişinin birinci evvel WhatsApp ismi daha sonra da numarası yer alacak. WhatsApp kullanıcıları, bu sayede numarayı rehbere kaydetmediği kişinin bildirisini kim tarafından geldiğimi daha kısa müddette anlayacak. Yani artık WhatsApp üzerinde numara yerine kullanıcı ismi için öncelik verilecek.

WhatsApp’ın kelam konusu olan yeniliği bilhassa küme sohbetlerinde kullanışlı olması bekleniyor. Zira platform, kısa müddet evvel kümelerin iştirakçi sayısını 1024 kullanıcıya kadar yükseltti. Bu durumda ise yüksek iştirakçiye sahip kümelerde iletilerin kimler tarafından geldiğini anlamak epeyce zorlaşıyor.

Anlık haberleşme uygulaması, ek olarak geçtiğimiz günlerde yeniden küme sohbetlerinde profil fotoğrafını göstermeyi test etmeye başlamıştı. Günümüzde ise bu yenilik, birçok WhatsApp kullanıcısına geldi. Tekrar bu özellik de kalabalık kümeler için bildirinin kim tarafından geldiğini kısa müddette anlamaya yarayacak.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce kaydedilmeyen numaralardan gelen bildirilerde kullanıcı ismine öncelik verilmesi bildirinin kimler tarafından gönderildiğini anlamak için yardımcı olacak mı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking