Teknoloji

Windows 11 22H2, Can Sıkıcı Meselelere Yol Açabiliyor

Kullanıcıların aylardır beklediği büyük Windows 11 güncellemesi birkaç gün öncesinde genel kullanıma açıldı. Windows 11 22H2, genel olarak bakarsak evvelki sürümlere kıyasla daha kararlı bir sürüm. Fakat kimi kullanıcılar suram meseleleri da dahil olmak üzere 22H2 ile önemli problemler yaşıyor.

Bazı Windows 11 kullanıcıları, NVIDIA ekran kartlarıyla birlikte FPS düşüşleri yaşadığını lisana getiriyor. Ek olarak, birtakım kullanıcılar mavi ekran yanılgılarıyla birlikte çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya kalıyor. Etkilenen kullanıcıların yorumlarına bakılırsa güncellemeyi kaldırdıktan sonra takılma meseleleri ortadan kalkıyor. Bu nedenle sorunun 22H2 ile irtibatlı diyebiliriz.

Bazı durumlarda FPS daima olarak düşük kalıyor. Üstelik çeşitli ses meseleleri da gündemde. Bu problemler doğal olarak oyuncuların, bilhassa de çevrimiçi oyun oynayanların canını sıkacaktır. Windows 11 2022 güncellemesi sizin de bildiğiniz üzere aylardır Insider Programı’nda test ediliyor. Birtakım gönderilere bakılırsa bu problemler yılın başlarında Microsoft’a bildirilmiş. Şirketin hiçbir şey yapmadan güncellemeyi yayınlaması ise hayal kırıklığı yarattı desek yeridir.

Performans sıkıntılarını ortadan kaldırmak için muhtemel bir süreksiz tahlil var. Kullanıcıların argümanlarına nazaran “Nvidia FrameView SDK” isimli hizmeti kapatmak sorunu çözüyor. Kapatmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Başlat menüsünden arama çubuğuna “Hizmetler” yazın ve birinci seçeneğe tıklayın.
  • Çalışan süreçler ortasından süratlice seçim yapabilmek için klavyeden ‘N’ tuşuna basın.
  • “Nvidia FrameView SDK” hizmetini bulun ve çalışıyorsa devre dışı bırakın.
  • Son olarak sistemi yine başlatın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/