YouTube

Xbox’tan bir ilk! Güç tasarrufu özelliği yolda

Microsoft, karbon salınımına dikkat çekmek ve konsollarını daha çevreci hale getirmek için birtakım değişikliklere gidiyor. Şirketin açıklamasına nazaran Xbox konsolları, yeni güç tasarrufu seçenekleri ve aygıtın çevresel tesirini azaltmayı amaçlayan “karbon farkındalığı özelliği” alacak.

Xbox için güç tasarrufu modu nasıl kullanılır?

Microsoft tarafından yayınlanacak güncelleme, Xbox konsollarının lokal elektrik şebekelerindeki dataları kullanmasına müsaade verecek. Şebekelerden daha düşük karbonlu güç kaynakları kullanmak mümkün olduğunda ise konsolun 20 kata kadar daha az enerji harcaması mümkün olacak.

Xbox Wire blogunda yayınlanan bir yazıya nazaran, bölgesel karbon yoğunluğu dataları mevcut olduğunda, gece bakımı sırasında oyun, uygulama ve Xbox sistem güncellemelerini belli vakitlere bölünecek. Konsol için sağlanan elektriğin büyük bir kısmı, düşük karbonlu kaynaklardan gelecek.

Güncelleme ayrıyeten konsolun uyku modundan otomatik olarak enerji tasarrufu moduna geçmesini sağlayacak. Microsoft, bir yıl boyunca uyku modu yerine tasarruf modunun kullanılmasının, on yıllık bir ağacın temizlediği karbon ile muadil olacağını söyledi.

Güncellemeler birinci olarak Xbox Insiders üyelerine sunulacak, lakin yakında tüm Xbox oyuncularına dağıtılacak. Şirket güncellemenin performansı, oynanışı yahut uygulamaları etkilemeyeceğini söyledi. Ayrıyeten kullanıcıların istedikleri vakit kendileri için uygun olan modu seçebileceğini ekledi.

Microsoft’un bu hareketi, teknoloji şirketleri ortasında aygıtlarını daha etraf dostu hale getirme tarafındaki artan eğilimin bir kesimi. Oyun sanayisinin önümüzdeki yıllarda büyümeye devam etmesi beklenirken, Xbox üzere şirketlerin aygıtlarının çevresel tesirlerini azaltmak için adımlar atması giderek daha kıymetli hale geliyor.

Peki sizler Xbox güç tasarrufu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al