Teknoloji

Xiaomi elektrikli spor arabasını duyurdu!

Xiaomi son yıllarda eser yelpazesini genişletme konusunda epey emin adımlarla ilerliyor diyebiliriz. Şirket bu kapsamda artık elektrikli spor araba alanına da girmeye amaçlı.

China Car Custom, araba bölümüne tezli bir giriş yapacağını duyurdu. Kelam konusu şirket, Xiaomi tarafından destekleniyor. Bu da teknoloji devinin araba bölümünde argümanlı adımlar atmaya kararlı olduğunun göstergesi.

Şirketin kıdemli lider yardımcısı Liu De, CCC’nin yöneticilerinden biri. Şirketin üzerinde çalıştığı elektrikli spor araba SC01, birleşik 320kW (429hp) güce sahip iki elektrik motoruyla çalışan iki koltuklu 2 kapılı bir araba olacak.

Bu havalı görünümlü araç 0’dan 100 km/s sürate yalnızca 3,9 saniyede ulaşacak. Cazip görünümüne ve makul güç sayılarına ek olarak, arabanın öbür bir avantajı daha var – fiyatı yalnızca 42.000$’dan başlayacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/