Teknoloji

Xiaomi’nin birinci eSIM takviyeli modeli: Xiaomi 12T Pro!

Xiaomi, 4 Ekim de gerçekleştirdiği lansman ile yeni amiral gemisi modelini tanıttı. Aktiflikte modelin birçok yenilikle sunulması hayranları meraklandırırken, aygıtın yeni bir özelliği daha ortaya çıktı. Model eSIM desteğiyle gelen birinci Xiaomi aygıtı olacak.

Birçok akıllı telefon üreticisi geçmişte eSIM’i özelliğini etkin olarak kullanmıştı. Samsung’dan Google’a kadar kimi Android akıllı telefon üreticileri eSIM’i önemli manada desteklemeye başlayacak. Apple ayrıyeten eSIM özellikli iPhone 14 serisini yalnızca ABD’de piyasaya sürmüştü.

Xiaomi 12T Pro da eSIM dayanağı sunuluyor: Nedir eSIM?

Aslında, eSIM teknolojisi, taşıyıcılar ortasında transferi kıymetli ölçüde kolaylaştırabilen bir özelliktir. Programlanabilir SIM kart, akıllı telefonun ana kartına fizikî olarak lehimlenirken, bu kart (eSIM) çıkarılamıyor.

Çıkarılamayan bir SIM kart müthiş bir fikir üzere görünse de operatörler ve telefonlar ortasındaki geçiş artık dijital olarak yapıldığı için fizikî bir karta muhtaçlık duyulmuyor. SIM’inizi diğer bir aygıtta kullanmak yahut operatörünüzü öteki bir aygıtla değiştirmek istiyorsanız, telefonunuzun ayarlar uygulaması eSIM’inizi değiştirip süreci tamamlamanız için kâfi oluyor. Bu süreç telefondan telefona farklılık gösterebiliyor.

Xiaomi 12T Pro’nun eSIM’i destekleyen birinci Xiaomi aygıtı olduğunu belirtmiştik, Redmi Note 10T de eSIM takviyesine sahip bir aygıt lakin Xiaomi bunu sırf Japonya’ya özel olarak üretmişti. 12T serisi ise küresel olarak sunulacak.

Xiaomi, resmi olarak eSIM’i destekleyen aygıtların bir listesini yayınladı. Avrupa ülkelerinin çoğunluğunu listede yer alıyor. Listenin tamamına bu linkten ulaşabilirsiniz. Sadece Xiaomi 12T Pro’nun küresel sürümünün eSIM’i desteklediğini unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film sitesi - piar ne demek - bir finansçı - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al - slot siteleri - canlı casino siteleri