Teknoloji

Xiaomi’ye 676 milyon dolarlık rekor ceza!

Xiaomi’ye bir para cezası daha verildi. Perşembe günü, Hindistan mahkemesi Xiaomi Corp’un 676 milyon dolarlık varlıklarının dondurulmasını kaldırmayı reddetti. Hindistan’ın federal mali cürüm kurumu olan İcra Müdürlüğü, şirketin yasadışı havale yaptığını argüman ederek Nisan ayında Xiaomi varlıklarındaki 55.51 milyar rupiyi dondurmuştu.

Perşembe günü, Xiaomi’nin avukatı Udaya Holla, hâkimin dondurmayı kaldırmak için müdahalesini istemiş, fakat mahkeme şirkete evvel 676 milyon dolarlık donmuş varlıklar için banka teminatı sunmasını emretmişti. Holla’ya nazaran, bu çeşit banka garantileri, Hindistan’daki tüketici satışları arttığında, Hindu şenliği Diwali’den evvel işletmenin faaliyet göstermesini, maaş ödemesini ve envanter alımlarını zorlaştıracak formda, tam ölçünün yatırılmasını gerektiriyor.

Yargıcın rastgele bir süratli tahliyeyi reddetmesi üzerine dava 14 Ekim’e ertelendi. Xiaomi daha evvel tüm telif haklarının yasal olduğunu ve “itibarını ve çıkarlarını korumak için her yolu kullanmaya devam edeceklerini” belirtmişti.

Hindistan hükümeti daha evvel bir dizi Çinli işletmeyi de yasaklamıştı. Çin dijital platformları ve kimi uygulamalar yasaklanırken, en ünlüsü olan TikTok da bu yasaklardan nasibini almıştı. Ek olarak, Xiaomi eserlerini dünyanın çeşitli yerlerinde üretmeye devam ediyor. Geçen yıllarda firma Türkiye’de ilk sefer üretime başlamıştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi