Teknoloji

Yatırımcılar, ETF’ler yerine, kripto yatırımlarını tercih ediyor! İşte nedeni?

Fidelity ve Charles Schwab (NYSE: SCHW ) üzere daha büyük finans kurumları yavaş yavaş kripto para ünitelerine ısınıyor ve sonuç olarak, istikrarlı bir biçimde kripto borsasında süreç gören fonları ( ETF’ler ) tanıtıyorlar.

Yatırımcılar, ETF’ler yerine, kripto yatırımlarını tercih ediyor! İşte nedeni?

Bununla birlikte, 13 Ekim’de yayınlanan GlobalData’nın küresel servet yöneticileri anketinin en son istatistiklerine nazaran, yüksek net bedelli yatırımcılar (HNW yatırımcıları) direkt varlık sınıfına yatırım yapmakla ilgilenmeye devam ediyor.

GlobalData’da Kıdemli Varlık İdaresi Analisti Sergel Woldemichael şunları söyledi:

GlobalData’nın 2022 Global Varlık Yöneticileri Anketi, ortalama global HNW portföyünün kriptoda yalnızca %1.4’lük bir hisseye sahip olduğunu buldu. İleride talebin artması beklenirken, yatırımcılar da kripto para ünitesinin portföylerinin büyük bir kısmını almasına müsaade vermek istemiyor.”

Şu anda piyasada yaklaşık 21.000 farklı kripto para ünitesi var ; bu nedenle, yatırımcıların ortalarından seçim yapabilecekleri çok çeşitli varlıklar vardır. Direkt yatırım, öteki menkul değerlerle karşılaştırılabilir en yüksek risk seviyesine sahiptir (ve hasebiyle en fazla ödül).

Kripto ETF’ler ek bir müdafaa derecesi sağlar

Bunun ışığında, hem yerleşik hem de gelecek vadeden işletmeler artık müşterilerine kripto para ünitesi fonları yahut Bitcoin ETF’leri üzere ETF’ler formunda müdafaa sunuyor . ETF’ler ayrıyeten yatırımcılar için ek bir muhafaza derecesi sağlayarak hesaplarının taarruza uğramasını yahut şifrelerini unuttukları için fonlarını kaybetmelerini daha az muhtemel hale getirir.

Woldemichael ekledi:

“Yalnızca kripto ETF’lerine odaklanan oyuncular, direkt gitmeyi tercih eden değerli ölçüde HNW kripto yatırımcısını kaçırıyor. Yatırımcıları varlık sınıfına çeken şey artan getiri potansiyelidir; portföylerinin yalnızca küçük bir kısmını kapladığı için azamî risk almaktan memnunlar.”

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!