Teknoloji

Yayınlanan bir TikTok görüntüsü ünlü Apple yöneticisini işinden etti

Sosyal medya her ne kadar daha çok cümbüş odaklı üzere görünse de, aslında dikkatli kullanılmadığı vakit son derece tehlikeli bir hale bürünebiliyor. Bugüne kadar birçok insanın toplumsal medya da kullandığı sözler nedeniyle başının kaygıya girdiğini, işinden olduğunu ve hatta mahpusa bile girebildiğini gördük. İşte emsal bir durum, Apple’ın satın alma departmanının iki numaralı ismi olan lider yardımcısı Tony Blevins’in başına geldi.

Ünlü bir TikTok yayıncısı tarafından çekilen “arabanız çok hoş nasıl aldınız” bahisli bir görüntüde mikrofon uzatılan Tony Blevins, bu soruya cevap olarak hayli kaba ve aşağılayıcı sözler kullanınca, Apple ünlü yöneticisinin gözünün yaşına bakmadı ve işine son verildiğini duyurdu.

Yayınlanan bir TikTok görüntüsü ünlü Apple yöneticisini işinden etti

Röportaja husus olan 500 bin dolarlık arabasından inerken sarf ettiği “eğer cehennemde tatil yapmayı göze alırsan sen de bu usul bir otomobil satın alabilirsin” usulü cümleleriyle reaksiyon toplayan Blevins, işine son verilmesinin akabinde yaptığı açıklamada: “Yaptığım mizah teşebbüsüm kusurluydu ve bunun için incittiğim herkesten özür diliyorum.” halinde konuştu.

Bu gelişmelerin üzerine şu an için rastgele bir açıklama yapmayan Apple ise, misyonuna son verdiği Tony Blevins’in yerine Jeff Williams’ı getirmeyi planlıyor. Fakat bu durum bize bir sefer daha sosyal medyada sarf ettiğimiz kelamlar için ne kadar dikkatli olmamız gerektiğini gözler önüne sermiş oldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom