YouTube

Yeni açıklanan en çok indirilen uygulamalar listesi başları karıştırdı

Akıllı telefon kullanıcılarının adeta eli ayağı olan uygulamaların popülaritesi yıldan yıla artmaya devam ediyor. Her ne kadar neredeyse her gün mağazalara yüzlerce yeni uygulama eklense de tüm yeni uygulamaların emsal nitelik ve popülariteye sahip olduğunu söylemek hiç de mümkün değil. Hatta birinci sürümünün paylaşılmasının üzerinden yıllar geçmesine karşın hala en çok indirilen uygulamaların emsal isimler olduklarını da söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz günlerde paylaşılan Veri.io datalarına nazaran 2022 yılının en çok indirilen uygulamasının Instagram olduğu onu takip eden isminse TikTok olduğu belirtilmişti. Fakat bir öbür ünlü tahlil şirketi apptopia tarafından bugün paylaşılan yeni bilgiler, listeyi baştan aşağı değiştirmişe benziyor.

Yeni açıklanan en çok indirilen uygulamalar listesi başları karıştırdı

Apptopia tarafından paylaşılan 2022’nin en çok indirilen uygulamaları listesine baktığımız vakit bu sefer listenin doruğunda TikTok’un geldiğini görüyoruz. Şirketin hesaplamalarına nazaran Instagram ise listenin ikinci sırasında yer alıyor. Aslında yüzlerce milyon indirmelerden bahsettiğimiz bu kademede birinci ve ikincinin yer değiştirmesinin çok değerli olmadığını düşünebilirsiniz lakin kelam konusu birinci ikinin TikTok ve Instagram’dan oluşması, bu dataların hangisinin hakikat olduğunu çok daha kıymetli bir hale getiriyor.

Nitekim toplumsal medya dünyasında büyük bir rekabetin bulunduğu ve TikTok’un büyüme suratının Instagram’dan daha yüksek olduğu sıkça dillendirilen bir durum. Şayet Apptopia’nın açıkladığı liste doğruysa, 2023 yılı Instagram için daha güç geçecek diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking