Telefon

YouTube’tan yeni teşebbüs: Shorts tecrübesi genişliyor!

Dünyanın en büyük içerik platformlarından birisi olan YouTube, son yıllarda yakaladığı muvaffakiyetle adeta öteki bir dünyaya evirildi. İçerik üreticileri için büyük bir gelir kapısı olan platform, yararını da katlayarak büyüttü. Şirket, kendisini vakit zaman zorlayan rakip şirketleri geçmek için onların silahını kullanmaya hazırlanıyor. Şirket, kullanıcı tecrübesini artırmak için yeni bir metoda başvuruyor.

YouTube Shorts, TV’lerde kendine yer buluyor

YouTube, Shorts kısmına büyük kıymet veriyor. Şirket, Shorts’ların daha faal halde kullanılması için ağır bir çalışma içinde. Son teşebbüse nazaran Shorts, artık TV’lerde uzunluk gösterecek. Özellik birkaç hafta içerisinde kullanıma sunulacak. Fakat şirket, eski kuşak akıllı televizyonlara uyumluluğunu garanti etmiyor.

YouTube Shorts yaklaşık 18 ay evvel piyasaya sürülmüştü. Geçtiğimiz yıl YouTube, Shorts’un “uzun vadeli bir para kazanma projesi” olduğunu belirtmişti. Görünen o ki şirket, yavaş yavaş bu adımlarını gerçekleştiriyor. Elde edilen bilgilere nazaran bu alan günde 30 milyar görüntülenme elde ediyor.

Şirketin son periyotta Shorts’lara getirmek istediği yenilikler bununla da hudutlu değil. Geçtiğimiz haftalarda YouTube, içerik üreticilerinin Shorts’ta para kazanmasını sağlayacak bir özelliği etkin etmek istiyor. Shorts, 2023’ten itibaren YouTube İş Ortağı Programı ile birlikte hareket edecek. Bu iştirakle birlikte bu kısımda reklamlardan para kazanabilmenin önü açılmış olacak.

YouTube’un yeni Shorts özelliği bununla da sonlu değil. Şirket, kullanıcıların güzeline giden müzikleri daha kolay bulabilmesi için kıymetli bir özelliği devreye sokmaya hazırlanıyor. Platfrom getireceği bilhassa beğendiğiniz müzikleri direkt YouTube Music oynatma listesine ekleme seçeneğine sahip olmanızı sağlayacak.

Ayrıca şirket, geçtiğimiz haftalarda değerli bir teşebbüs için kolları sıvadı. YouTube, Shorts’ta beğendiğiniz müzikleri doğrudan YouTube Music oynatma listesine ekleme seçeneğine sahip olmanızı sağlayacak. Bu sayede uygulamadan çıkmanıza da gerek kalmayacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!