YouTube

Twitter evvel kovdu, artık de işe geri çağırıyor

Şirket içindeki iki kaynağa atıfta bulunan Twitter’daki outlet raporları idaresi, Elon Musk’ın kimi çalışanları kazara ya da platforma getirmek istediği özellikleri oluşturmak için gerekli olan tecrübelerinin farkında olmadan işten çıkardığını fark etti.

Şirketin itimat ve güvenlik lideri Yoel Roth bu hafta başlarında attığı bir tweette Twitter’ın itimat ve güvenlik grubundaki çalışanlar da dahil olmak üzere çalışanlarının %50’sini kısa mühlet evvel işten çıkardığını söylemişti. Toplumsal medya şirketinin işçisinin bağlantı, içerik küratörlüğü, insan hakları ve makine tahsili etiğinden sorumlu gruplarının, birtakım eser ve mühendislik takımlarıyla birlikte işten çıkarılanlar ortasında olduğu bildirilmişti.

Twitter evvel kovdu, artık de işe geri çağırıyor

Twitter, hususla ilgili olarak, Engadget’ın yorum talebine şimdi karşılık vermiş değil. Platformer’dan Casey Newton, dahili Slack kanallarından birinden iletiler paylaşarak şirketin planını bildiren birinci kişi oldu. Bir gönderi de şirketin Android ve iOS geliştiricilerine gereksinimi olduğunu gösteriyor.

Bazı çalışanları geri getirme kararı, Twitter’da kaotik bir hafta manasına geliyor. Şirket, Cuma gününe yaklaşık 3.800 çalışanı işten çıkararak başladı; bu, yeni erişilebilirlik özellikleri geliştirmekten sorumlu olanlar da dahil olmak üzere şirket genelinde takımların hayli canını sıkmıştı. Cumartesi günü şirket, yeni fiyatlı doğrulama sistemini kısa bir müddetliğine kullanıma sunmaya başladı. Bir gün sonra ise şirketin bu özelliğin yayınlanmasını ABD orta seçimlerine kadar erteleme kararı aldığı bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi