YouTube

162 milyon dolar harcanan The Callisto Protocol hayal kırıklığına dönüşmek üzere!

Oyun kesimindeki hareketlilik tüm süratiyle sürüyor. Günden güne gelişen teknolojiyle artık sinema setlerinden çıkıp gelmiş üzere görünen imaller karşımıza çıkmaya başladı. 1 Aralık 2022’de oyunseverlerin beğenisine sunulan The Callisto Protocol‘u bunlara örnek verebiliriz. Grafikleri, oynanışı ve öyküsüyle üst seviye bir oyun tecrübesi vadeden oyun son ortaya çıkan bilgilere nazaran satış sayılarında bir türlü beklentileri karşılayamadı. İşte ayrıntılar!

The Callisto Protocol beklentilerin 3 milyon altında sattı

Striking Distance Studios’un geliştirdiği ve KRAFTON’un yayınladığı The Callisto Protocol, satış maksadını tutturamadı. MK-Odyssey‘e nazaran, oyunun geliştirilmesi için 162 milyon dolar seviyelerinde bir harcama yapıldı. Ayrıyeten AAA, yani yüksek prodüksiyonlubir üretim olması nedeniyle de doğal olarak yüksek satış maksatları koyuldu: 5 milyon.

Oyun yüksek bütçesine karşın beklentileri karşılayamadı – en azından geliştirici ve yayıncı tarafında – ve hedeflenen 5 milyonluk satış gayesinin de 3 milyon altında kaldı. Bilindiği üzere bu noktada güçlü marka kıymetine karşın Resident Evil Village’ın birinci altı ayında 6 milyon sattığına dikkat çekiliyor. Yani The Callisto Protocol için belirlenen gaye dalda bir nebze olsun gerçek dışı görülüyor.

The Callisto Protocol, PCGamesN’den 9/10, IGN’den 7/10 ve Gamespot’tan 5/10 dahil olmak üzere çok çeşitli puanlar aldı. Birebir vakitte Steam incelemelerine baktığımızda ise genel manada karışık olduğu söylemek mümkün.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce oyun beklentileri karşıladı mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al