YouTube

Airbnb, fiyatlandırma konusunda şeffaflığı artıracak

Ancak Airbnb, sonunda bu fiyatlandırmayı biraz daha şeffaf hale getirmeye hazırlanıyor.

CEO Brian Chesky Twitter’da, önümüzdeki aydan itibaren şirketin bir konaklamanın tam fiyatını arama sonuçlarında ve harita, fiyat filtresi ve listeleme sayfalarında görme seçeneği sunacağını yazdı. Ayrıyeten Chesky, Airbnb’nin sıralama algoritmasında gecelik fiyattan fazla toplam fiyata öncelik verileceğini de söylüyor. Chesky, “En uygun toplam fiyata sahip en âlâ meskenler, arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alacak.” dedi.

Airbnb, fiyatlandırma konusunda şeffaflığı artıracak

Arama sonuçlarında birinci etapta gösterilen gecelik fiyatlar tüm öyküyü anlatmadığından, bu olumlu bir atak üzere görünüyor. Tam fiyatın (neredeyse) evvelce gösterilmesi, ödeme sırasında asıl toplamı görme şokunu azaltırken, insanların konutları karşılaştırmasını da kolaylaştıracak.

Chesky ayrıyeten Airbnb’nin mesken sahiplerine de daha fazla fiyatlandırma ve indirim aracı sunacağını söyledi. Mesken sahiplerinin, rekabetçi kalmalarına yardımcı olabilecek hakikat fiyatlandırmayı belirlemek için ne yapmaları gerektiğini daha net bir formda anlamak istediklerini kaydetti. Chesky, kullanıcıların yatakları toplamak üzere “mantıksız” ödeme misyonları üstlenmek zorunda kalmaması gerektiğini de kelamlarına ekledi. Işıkları kapatmak, artıkları çöp kutusuna atmak ve kapıları kilitlemek üzere kolay aksiyonların makul olduğunu ve mesken sahiplerinin bu tıp ödeme isteklerini rezervasyon yapılmadan evvel iletmesi gerektiğini kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom